Uudised

Balti karikasari jätkus eestlaste osalusel Lätimaal, Daugavpilsi duatlonil

Daugavpilsi duatlonivõistlus möödunud nädalavahetusest tõestas ilmekalt, et iga-aastane triatloni Balti karikasari on tänavugi kenasti hoo sisse saanud. Kaheksaetapilise sarja teisel osavõistlusele sõitsid eestlased kohale 20 liikmelise koosseisuga, kellest oma vanuseklassis naases võiduga koju 15-aastane Maria Bondarchuk ning Aveli Tättar.

Pärast Valgevene triatleetide liitumisega on sarja formaat püsinud põhimõttel, kus nii Leedus, Lätis, Eestis kui Valgevenes toimub kaks etappi. Leedus ja Lätis on kummaski üks osavõistlus juba aset leidnud. Eestlased võõrustavad oma naaberriikide konkurente sedapuhku juulikuisel Tartu Mill triatlonil ning karikasarja finaaletapil, oktoobri alguses toimuval Jõulumäe duatlonil.

Nädalavahetuse kaunis suvepäikeses toimunud Daugavpilsi etapil loomulikult sellist eliitvõistlejate paraadi nagu eeldatavasti sarja kuuendal etapil Riias näha ei saanud, kuid  eelkõige harrastajatele ja noortele suunatud sarja teine etapp tõi kokku siiski enam kui 120 startijat.


Eestlaste jaoks, keda lõunanaabrite juurde oli võistlema sõitnud 20 noor- ja harrastussportlase ringis, valmistas enim rõõmu Maria Bondarchuki esikoht N15 vanuseklassis. Poolteise ja 2,5 kilomeetrised jooksuosad ühes 12 kilomeetrise rattasõiduga läbis sportlikust Bondarchukide triatloniperest pärit Maria oma eakaaslastest koguni neli ja pool minutit kiiremini.


Harjumuspäraselt ei olnud Maria oma perekonnast ainukene, kes Lätis võistlusvormi selga tõmbas. Aastast 2011 triatloniga sinapeale saanud Bondarchukidest olid esindatud veel Mariast kolm aastat noorem Ivan ning loomulikult nende vanemad Leonid ja Jelena.


Lisaks Mariale võttis Daugavpilsis etapivõidu veel harrastaja Aveli Tättar. Poodiumikohad erinevates vanuseklassides lisandusid meile ka Laura Mõtsnikult, Hanna-Liisa Värikult, Kaja Tättarilt ja Gert-Martin Savitschilt.


Järgmine Balti karikasarja etapp on päev pärast jaanipäeva Minskis.


Daugavpilsi etapi TULEMUSED!