Uudised

Baltimaade meistrivõistlustel Kupiškis tõusis eestlastest poodiumile Katrin Zaitseva

Mitte kõik triatleedid ei olnud nädalavahetusel Tallinna Ironmani võistlustega hõivatud. Leedus, Kupiškis toimunud Baltimaade meistrivõistlustel osales Eesti kümneliikmelise koondisega, kelle hulgas parima tulemuse tegi hõbemedali võitnud Katrin Zaitseva.

Ehkki konkurents Leedus oli sedapuhku hõredapoolne, tegi Zaitseva oma töö siiski eeskujulikult ära ning lõpetas sprindivõistluse ajaga 1:05:10. Alistamata jäi üksnes Valgevene sportlane Hanna Maksimava, kes võitis kuldmedali tulemusega 1:04:07. Teine eestlanna Paula-Brit Siimar finišeeris seitsmendana.

"Üldiselt võiks võistlusega rahule jääda. Samas käib ikka mõte peast läbi, et kui ukrainlanna Maryna Sokolova oleks rattarajal rohkem koostööd teinud, oleks rattasõit minu jaoks libedamalt läinud," kommenteeris Zaitseva Leedus toimunud võistlust.

"Kolm nädalavahetust järjest võistlusi võtavad ikka emotsionaalselt läbi, seega olen õnnelik, et nüüd saan ühe nädalavahetuse võistlusstartidest puhkust ja ainult treeningule pühenduda," lisas Zaitseva.

Meestest näitas Kupiškis parimat minekut juunioride EM-il hea tulemuse teinud Johannes Sikk, olles Leedu võistlusel ajaga 0:58:55 kuues. Lõppaja said eestlastest kirja veel Kaarel Trepp, Karl Mell, Armin Angerjärv, Risto Holtsmeier, Rene Mägi ja Ander Markus Kroon.

Baltikumi meistriks tuli meeste arvestuses Mikita Bely Valgevenest.