Uudised

ETL karikasarja VII etapi, Elva triatloni võitsid Kirill Kotšegarov ja Anneli Lind

Kirill Kotšegarovi edule IM rahvusvahelises konkurentsis oleme saanud kaasa elada aastaid. Käesolev koroona-aasta on segi löönud nii sportlaste kui võistluste korraldajate plaanid. Seda suurem rõõm oli Elva triatloni sprindidistantsi stardis näha raudmees Kirill Kotšegarovit, kes testis Elvas oma hetkevormi ja pakkus publikule võimaluse nautida tipptriatloni. Kirill läbis 750m ujumist, 20km rattasõitu ja 5km jooksu ajaga 54 minutit ja 4 sekundit, edestades teisena lõpetanud Rait Pallot nelja ja pool minutiga.
Kiireimal naisel, Anneli Linnul kulus sprindidistantsi läbimiseks 1 tund, 8 minutit ja 13 sekundit.Noorte ja harrastajate supersprindi distansti kiireim oli noorte B klassi sportlane Rasmus Boisen  ajaga 31.04, edestades A klassi parimat Rihard Viherpuud 1 minuti ja 12 sekundiga.  Kiireim neiu Meri-Lill Plagnaud finišeerus ajaga 34.35, olles jooksurajal  kiirem kõigist, peale Rasmus Boiseni.

Lastedistantsil võitsid oma vanusekategooriates Karl-Eric Ott ja Etriin Etverk, Kalmer Kiiver ja Adele Roop ning Maru Mäesepp ja Arabella Raie. 

Andres Kübara ja tema meeskonna korraldatud Elva 33. triatlon tõi männilinna kokku üle 250 triatlonisõbra. Pikkade traditsioonidega ja väga hästi korraldatud võistlus on triatlonirahva hulgas populaarne. Kui arvestada, et samal nädalavahetusel on Riias toimumas selle hooaja esimene rahvusvaheline triatlonivõistlus, ETU juuniorite karikaetapp ja Baltimaade meistrivõistlused  triatlonis, ning väga suur osa Eesti paremikust asuvad stardijoonele Lätis, siis Elva triatloni suur osalejate arv on tunnustus korraldajatele ja näitab ilmekalt triatloni populaarsuse kasvu Eestis.