Uudised

Elva Kultuurikeskuses jagati triatloniaasta auhindu. Parimaks triatleediks nimetati Kivioja ja Räppo.

Laupäeval Elva Kultuurikeskuses toimunud Eesti triatloniaasta pidulikul lõpetamisel tunnustati mööduva hooaja silmapaistvamaid inimesi ja auhinnati suvise karikasarja ning noortesarja „Uju ja Jookse“ parimaid. Traditsioonilise aasta triatleedi aunimetuse pälvisid sarnaselt eelmisele aastale Kaidi Kivioja ja Henry Räppo, parimaks treeneriks valiti Margus Tamm.

Eesti Triatloni Liidu president Margus Lepik avaldas oma sõnavõtus suurt tänu ja rõõmu, et vaatamata koroonaviirusest ja kehtestatud eriolukorrast tingitud raskustele õnnestus kõik karikasarja etapid ning septembris toimunud Ironman Tallinna üritused läbi viia ilma, et see oleks teadaolevalt kaasa toonud kellegi haigestumise viirusesse. 

Ka Elvas toimunud lõpuüritusel olid korraldajad teinud jõupingutusi, et tagada osalejatele võimalikult turvaline karikate üleandmise protseduur ühes ohutu inimestevahelise suhtlemisega. 

Lõviosa ürituse pidulikust osast kulus noortesarja „Uju ja Jookse“ ning suvise Eesti Triatloni Liidu karikasarja erinevate vanuseklasside esikolmikute autasustamisele. Suurimad ovatsioonid ja püstijala kiiduavaldused vallutasid saali hetkel, mil karikatega autasustati vanuseklassi M75-79 esikolmikut koosseisus Rein Kane, Ilmar Tagel ja Arno Jaal, kes taaskord tõestasid, et triatloni saab harrastada igas vanuses.

Eraldi eriauhinnaga premeeriti veel Kevin Vabaorgu („Aasta eeskuju“), Geil Siimu („Aasta innustaja“) ja Ilmar Tagelit („Hingelt noor, tegudelt veel noorem!“), samuti Anette Zukkerit kui töökat harrastajat ning Ain-Alar Juhansoni maailmas ainsa Ironman etapi läbiviimise eest koroonatingimustes.

Aasta parima triatleedi ja treeneri auhinnalaual tegid teist aastat järjest puhta töö Kaidi Kivioja, Henry Räppo ja Margus Tamm.