Uudised

Heiko Sepp saavutas Alaska ekstreemtriatlonil teise koha

Möödunud nädalavahetusel saavutas Jõgeva lähistelt pärit Heiko Sepp Alaska ekstreemtriatlonil teise koha. Sepp läbis 4,2 kilomeetrit ujudes, 184 kilomeetrit rattaga sõites ning 42,2 kilomeetrit joostes 12 tunni ja 18 minutiga.

"Ujumine oli kõige hullem, mis ma oma elus olen teinud," meenutas Sepp.  "Kerge vastulaine, 12-kraadine vesi ja kahes kohas jooksid kosed vette, neis kohtades oli vesi vaid 7 kraadi soe."

Rattasõit, mis on tavaliselt Heiko Sepa leivanumbriks, algas Alaskal tema jaoks keeruliselt. "Esimesed 50 kilomeetrit oli väga väga külm, väljas oli vaid 4 kraadi," meenutas Sepp paar päeva pärast võistlust. "Käed olid nii külmunud, et ei suutnud isegi süüa taskust välja võtta. Siis aga tuli päike välja ja hakkas jubedalt palav, paari tunniga tõusis õhutemperatur pea 30 kraadini."

Jooksus tõusis ta kiiresti teiseks, aga viimased 15 kilomeetrit mägedes olid väga rasked. Jooksu segas ka kõrge õhutemperatuur, mis küündis 31 kraadini. "Jõime jõest vett ja jahutasime end lumega. Õnneks seljatagant ohtu polnud ja esimese püüdmiseks polnud sellist jõudu ning sai rahulikult lõpuni tuldud," lisas Sepp.

Finišis kaotas Sepp võistluse võitnud Alaska kohalikule sportlasele Will Rossile 45 minutit. Samas ei kujutanud ka keegi Sepa teisele kohale ohtu, sest kolmanda koha mees Andrei Esipov kaotas omakorda Sepale 37 minutit.

Heiko Sepp on sündinud ja kasvanud Jõgeva lähistel Siimusti alevikus, kuid nüüd elab ta juba pea kaheksa aastat Norra pealinnas Oslos. Nooruses tegeles Sepp jalgrattaspordiga ning jõudis ratturikarjääri teha ka Prantsusmaal profiklubis, kuid jättis profiratturi tee katki 22-aastaselt ning ta ei tegelenud spordiga kaheksa aastat.

Taas leidis Sepp tee spordi juurde 2012. aastal, mil osales oma elu esimesel triatlonil. Tänaseks on Sepp läbinud 18 täispikka triatloni.

2015. aastal võitis Sepp üliraske ekstreemtriatloni Evergreen Endurance Prantsusmaal. Tegemist on maailma kõige suurema tõusumeetritega täispika triatloniga.

Samal aastal tõusis Sepp Šotimaal Celtmani triatlonil poodiumile. Seal saavutas ta kolmanda koha. Eelmisel aastal võitis ta Norras täispika triatloni ning Kanadas toimunud AllXtri sarja Canadaman ekstreemtriatlonil saavutas neljanda koha.

Sel aastal on Sepal järgmiseks väljakutseks Norseman ekstreemtriatlon, mis toimub juba 4. augustil. Seni on Sepa parim saavutus Norsemani võistlusel 10. koht.