Uudised

Henry Räppo tuli üliõpilaste MM-il 16. kohale, teatevõistluse lõpetas Eesti nelik 12.

Sügiseses ja vihmases Kalmari linnas toimunud üliõpilasete maailmameistrivõistlustel osales triatlonil üle 100 spordihingelise tudengi. Eestlastest suutis parima koha välja võidelda Henry Räppo, kes meeste arvestuses lõpetas 16. kohaga.

Esimesena toimunud naiste võistlusel olid stardis Katrin Zaitseva ja Paula-Brit Siimar. Zaitseva suutis ujumise järel veest väljuda 4. positsioonil ning alustas rattasõitu juhtgrupis, kuid oli kiirel ja tehnilisel rajal sunnitud mitmeid kohti loovutama. Sprindidistantsil saadud 1:01:57 lõppaeg andis Zaitsevale kokkuvõttes 35. koha. Paula-Brit Siimar võistluse rikkusid kukkumine ja tehnilised viperused rattarajal, mis sundisid teda katkestama.

Meeste võistlusel käis algusest lõpuni tihe rebimine. Ujumises endile head positsioonid kätte võidelnud Henry Räppo ja Kevin Vabaorg tegid korralikku tööd ligi 40-liikmelises rattagrupis. Jooksuetapil võitles Räppo ennast tugeva lõpuspurdiga 16. kohale lõppajaga 0:52:43. Rattaetapil õnnetu kukkumise läbi elanud Vabaorg lõpetas võistluse 64. kohal ajaga 0:57:23.

Päev hiljem toimunud teatevõitlusel oli Eesti koondis kooseisus Katrin Zaitseva, Henry Räppo, Paula-Brit Siimar ja Kevin Vabaorg finišis 12. Esimeseks tulnud Prantsusmaa teatenelikule kogunes kaotust üle 5 minuti.