Uudised

IRONMAN 70.3 Otepää triatlon tunnistati 2017. aasta IRONMAN sarja parimaks sündmuseks

Maailma parima võistluse tiitel anti SiS IRONMAN 70.3 Otepää presented by Ferroline Group 2017 triatlonile koos Lääne-Sydneys toimunud Aasia-Vaikse ookeani regiooni meistrivõistluste triatloniga.

IRONMAN sarjas toimub üle maailma 102 poolpikka (70.3) triatlonit ning osalejate tagasiside küsitluse tulemuste alusel tunnustati IRONMAN 70.3 Otepää triatlon 2017 maailma parimaks.

Osalejatel paluti hinnata 5-punktilisel skaalal üldist rahuolu, võistluse ujumise, ratta ning jooksurada, võistluskeskust ja kohta, meelelahtust ning kultuuriprogrammi jt valdkondi.

"Kui 2016. aastal esmakordselt toimunud IRONMAN 70.3 Otepää jõudis osalejate hinnangul parimate hulka, siis oli see meeldiv üllatus, kuid maailma parimaks tunnistamine on suur kummardus ja tänu kõigile osalejatele, vabatahtlikele, korraldajatele, sponsoritele ja toetajatele", ütles peakorraldaja Ain-Alar Juhanson. "Otepää ja Pühajärv on eriline keskkond ning see on kindlasti üks unikaalne triatlonifestival maailmas ja see on suur tunnustus meie meeskonnale".

"Mul on heameel tõdeda, et valmistume ka esmakordselt toimuvaks IRONMAN Tallinn triatloniks. Parima korraldajate meeskonnaga ning koostöös paljude partneritega teeme endast kõik, et lisaks Otepääle jõuaks triatloni maailmakaardile ka IRONMAN Tallinn kõrgelt hinnatud sündmusena", lisas Juhanson.

2018. aastal toimub IRONMAN 70.3 Otepää 16. juunil ning IRONMAN Tallinn 4. augustil. Mõlemale IRONMAN sarja triatlonile Eestis on tänaseks kokku registreerinud juba üle 1700 osaleja 47 riigist.