Uudised

Jan Frodeno seljatas Ironman 70.3 MM-il olümpiadistantsi legendid

Lõuna-Aafrika Vabariigis toimunud Ironman 70.3 poolpika triatloni maailmameistrivõistlustel näitas võimu Saksamaa raudmees Jan Frodeno, kes edestas olümpiatriatloni suurnimesid Alistair Brownleed ja Javeir Gomez Noyat enam kui ühe minutiga. Frodeno võiduaeg oli 3:36:30.

Suurfavoriitidena läksid Lõuna-Aafrika Vabariigis, Port Elizabethis, rajale triatlonimaailma viimase kümnendi kolm tituleeritumat triatlonisportlast: Hispaaniast pärit Ironman 70.3 MM-i tiitlikaitsja ja viiekordne tavadistantsi MM-sarja üldvõitja Javier Gomez Noya, Londoni ja Rio olümpiamängude kuldmedaliomanik Alistair Brownlee Suurbritanniast ning pikamaatriatloni suurnimi, sakslasest kahekordne Hawaii Ironmani võitja Jan Frodeno.  

Suur kolmik läbis nii 1,9 km ujumisdistantsi kui 90 rattaetapi enamjaolt samas tempos ning poolmaratonile liiguti järjestuses Frodeno, Brownlee, Gomez. Hetkeks juhtohjad haaranud, ent liigkiire algustempo tõttu lõivu maksnud Brownlee taandus peagi kolmandaks. Frodeno ja Gomez liikusid üheskoos hetkeni, kui finišini oli jäänud joosta seitse kilomeetrit. Seal pani Frodeno sisse järgmise käigu ning sellega oli võistluse saatus ka otsustatud.

Ajaga 1:06:33 poolmaratoni jooksnud Frodeno võidutulemus oli 3:36:30. Hõbemedalile tõusis ajaga 3:37:41 Brownlee, kes möödus krampidega võidelnud Gomezest. Hispaania triatlonilegendil tuli leppida pronksmedaliga (3:38:26).

Naiste arvestuses läks MM-tiitel ajaga 4:01:12 lõpetanud Daniela Ryfile. 31-aastane šveitslannale oli see karjääri neljandaks Ironman 70.3 maailmameistritiitliks, lisaks on ta kolmel viimasel aastal võitnud ka Hawaii Ironmani täispika distantsi.