Uudised

Kaidi Kivioja lõpetas hooaja avavõistluse, Mooloolaba ITU MK etapi 15. kohaga

Austraalias Mooloolabas toimunud ITU maailmakarika avaetapil lõpetas Kaidi Kivioja sprindidistantsi ajaga 59.15 ja saavutav 15. koha. Võitis Vicky Holland Suur-Britanniast ajaga 57.46. Suurepäraselt alanud hooaja avavõistlusele, kus Kaidi ujus 750 m ajaga 9.20, sõitis rattaga 20 km 30.17-ga ja jooksis 5 km 18.21-ga, järgneb koroonaviirusest põhjustatud pikem võistluspaus.

Pidades silmas COVID-19 kiiret levikut kogu maailmas, otsustas Rahvusvahelise Triatloni Liidu juhatus peatada kogu tegevuse kuni 30. aprillini. Meede hõlmab kõigi maailma triatloni kalendris olevate võistluste edasi lükkamist ning kursuste, laagrite ja muu tegevuse ära jätmist. Alates esmaspäevast, 16. märtsist on külmutatud 2020 ITU edetabel, olümpia kvalifikatsiooni tabel, paratriatloni edetabel ja paraolümpia kvalifikatsiooni tabel. 

Rahvusvahelise Triatloni Liidu president ja ROK-i liige Marisol Casado ütles: „See on raske otsus. Kuid see on vastu võetud sportlaste, treenerite, ametnike, juhendajate, personali tervise ja turvalisuse huvides. Me võtame selle otsuse vastu veendunult, et peame tegema kõik endast oleneva viiruse leviku tõkestamiseks ja peatamiseks. See on meie kui ühiskonna vastutus. Me ei saa riskida, et meie sportlased, treenerid, ametnikud ja töötajad reisivad sellel keerulisel ajal ümber maailma. ”

Kõik ITU triatloni kalendris olevad sündmused lükatakse edasi kuni järgmise ostuseni.