Uudised

Kaidi Kivioja tähistas USA-s treenides oma 25. sünnipäeva

Vaid päev enne Eesti riigi 100. juubelit tähistas kaugel ookeani taga oma 25. sünnipäeva Kaidi Kivioja. Eelmise aasta lõpus julge sammu teinud ning uude keskkonda – Ameerika Ühendriikidesse – treenima suundunud Kaidi argipäevad on täis tihedat treeningtööd ühes hea seltskonna, kõrge motivatsiooni ja positiivsete ootustega.

1. Mida uut ja seninägematut oled võrreldes varasemate sportlasaastate ja treeningutega viimastel kuudel Ameerikas kogenud?


„Eks iga treener ja tema meetodid on erinevad, aga üldiselt on põhiline ikkagi võimalikult kiireks ja tugevaks saada nii ujumises, rattasõidus kui jooksmises. Seega midagi seninägematut või meeletult teistsugust ma siin ei tee.

Ainuke asi on võib-olla see, et me jookseme väga palju lõike üles mäge ning rattas on kõik intensiivsed trennid ja lõigud mäkke. Ja kuigi kõik triatleedid on väga töökad sportlased, siis minu grupis on ainult ülimalt motiveeritud ja pühendunud ning endast alati maksimumi andvad sportlased, mis ei lase ka mul vähemaga leppida. Ja minu jaoks on see küll seninägematu, et mu ümber on igapäevaselt selline grupp inimesi.“

2. Kas hooaja eesmärgid ja esimesed võistlusstardid oled juba paika pannud?

"Hooaja eesmärgiks on, nagu alati, tõsta oma taset ujumises. See on pikk protsess ja ma ei ole veel päris seal, aga ma liigun kindlasti õiges suunas. Kuna põhivõistlused on alles juulikuus (sprindi EM Tartus) siis esimesed stardid ei pruugi veel nii hästi minna. Avan oma tänavuse hooaja taaskord Austraalias, 10. märtsil Mooloolaba MK-etapil, ja seejärel võistlen 25. märtsil New Plymouthi MK-etapil Uus-Meremaal. Peale seda lähen tagasi USA-sse treenima ja suveks naasen Euroopasse."

3. Milliseid tundeid tekitab sinus 24. veebruar 2018, Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäev?

„See, et ma sellel päeval Eestis ei ole, teeb mind kurvaks küll. Aga ma saan Eesti Vabariiki tähistada iga kord, kui ma oma võistluskombe selga panen ja Eestit uhkusega esindan. Tartus, esimestel kodustel tiitlivõistlustel, on see tunne kindlasti veel erilisem.“