Uudised

Kaidi Kivioja teenis Hiinas toimunud MK-etapil 15. koha

Hiinas Weihais toimunud maailmakarikaetapil teenis Eesti parim naistriatleet Kaidi Kivioja 15. koha. Olümpiadistantsil võistluse parimana lõpetanud ameeriklannale Taylor Spivey`le kogunes Kiviojal kaotust kolm minutit ja 57 sekundit.

Möödunud MK-etapil pjedestaalile jõudnud Kivioja ujus 1500 meetrit 20 minuti ja 54 sekundiga, sõitis 40 kilomeetrit ratast üks tund 12 minutit ja 27 sekundit ning jooksis kümne kilomeetrit ajaga 37 minutit ja viis sekundit. Koguajaks tuli Kiviojal kaks tundi, 11 minutit ja 59 sekundit, mis andis eestlannale 15. koha.


"Tänane võistlus oli väga raske. Ujumine toimus meres, rattas tegime kuus ringi, millel oli 1,2 kilomeetri pikkune tõus ja tehniline laskumine sees, ning ilm oli väga kuum ja niiske," kommenteeris Kivioja võistlusolusid ERR-ile antud intervjuus. "Sellistes tingimustes ja sellisel rajal hästi võistlemiseks peab ennast tundma 100 protsent hästi. Ma andsin endast kõik, mis minus oli, aga kahjuks täna ei olnud väga palju anda. Palju võistlemist ja reisimist on ilmselt oma jälje jätnud ja olin lihtsalt väsinud. Samas 15. koht ei ole läbikukkumine, aga peale eelmise etapi suurt õnnestumist olen natuke pettunud küll."

Ujumisdistantsilt väljus veest kuueliikmeline juhgrupp, mis jäi teistele püüdmatuks lõpuni. Esikoha teenis number ühe alt startinud ameeriklanna Taylor Spivey ajaga 2:08.02, teine koht läks 11 sekundit hiljem finišijoone ületanud itaallanna Annamaria Mazzettile ja kolmanda koha teenis hispaanlanna Miriam Casillas Garcia ajaga 2:09.07.

Pühapäeval lendab Kivioja Ameerika Ühendriikidesse laagrisse, kus arutab treeneriga edasiseid plaane. Kõigi eelduste kohaselt peaks Kivioja kalendrisse kuuluma 27. oktoobril Tongyeongis toimuv maailmakarikaetapp.