Uudised

Kirill Kotšegarov taastub operatsioonist

Eelmisel aastanumbril täispikal distantsil 8 tunni piiri alistanud Kirill Kotšegarovi hooaeg algas paraku lõikuslaual, kus kroonilise põletiku ja väikese rebendi käes vaevelnud jooksujalg tuli kirurgidel töökorda sättida. Hetkel liigub Kirill karkude abil, tegeleb intensiivselt taastusraviga ning olümpiamängude jälgimisega.

1. Millega sisustad operatsioonijärgseid päevi? Kas midagi füüsilist on ka lubatud ja võimalik teha?


"Kõige keerulisem on ennast vähe liigutada. Ronisin karkudega paar korda kuuendale korrusele ja alla. Teen regulaarselt harjutusi, tuleb alustada päris algusest. Esimesed harjutused on lihtsamad põlvepainutused. Koostöös füsioterapeutidega lisame harjutustele raskust ja amplituudi. Kolm nädalat tuleb liikuda karkudel, kuue nädala pärast peaks saama vaikselt sörkida ja veel umbes samapalju kulub täieliku paranemiseni."


2. Kaua plaanid veel Eestis viibida ning kuhu edasi suundud?


"Praeguse plaani järgi lendan märtsi alguses kuuks ajaks taas Küprosele. Seal jätkan taastusravi, samas plaanin alustada tugevamate ujumistreeningutega. Aprilli alguses liitun 21CC laagriga Mallorcal. Olenevalt sellest, kuidas taastumine kulgeb, tahaksin suvel teha esimesed stardid ja põhirõhk oleks sügisestel võistlustel."


3. Milliseid tundeid tekitab sinus 24. veebruar 2018, Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäev?


"Kilud on külmikus, koondise dressid oluliseks päevaks välja otsitud. Tegelikult on väga hea meel, et saan sellel tähtsal päeval olla Eestis ja võtta osa pidustustest. Viimase kaheksa aasta jooksul ei mäletagi, et oleksin sellel päeval kodus olnud."