Uudised

Marko Albert pälvis Ironman Tallinnal kolmanda koha!

Esmakordselt peetud Tallinna Ironmanil võidutses šveitslane Philipp Koutny, kes möödus Eesti tipptriatleedist Marko Albertist umbes kümme kilomeetrit enne finišit. Albert leppis lõpuks kolmanda kohaga, saades kirja aga lõppaja 8:07:11, millest kiiremini on ta täispika triatloni läbinud vaid möödunud aastal Frankfurtis.

Tallinn on nüüd Kopenhaageni järel teine pealinn Euroopas, kus on läbi viidud täispikk Ironman. Oma profikarjääri viimast Ironma´i tegev 39-aastane Marko Albert ujus 3,8 kilomeetrit 46 minutiga, edu 180 km pikkusele rattadistantsile minnes oli kolm ja pool minutit. Ka rattarajal näitas juuli keskel Taanis rahvusvahelise triatloni liidu MM-il kolmanda koha saavutanud Albert head kiirust. 

„MM-i pronks on see, milleks ma valmistusin. Teadsin, et siin läheb mul väga-väga raskeks viimasel pooleteisel tunnil,“ tõdes Albert. „Treener hoiatas mind päris mitu korda, et ma ei pruugi välja vedada. Ja ma ei vedanud välja.“

Rattavahetuse järel oli Alberti edu jälitajate ees neli ja pool minutit.

Eesti teine eliitklassi sportlane Ivo Suur lõpetas rattasõidu ligi pool tundi hiljem ning alustas jooksu 15. kohal. Jooksumaraton läbiti neljal ringil, vahelduva vihma ja päikese käes. Poolel maal oli Alberti edu kahanenud Philipp Koutny ees kahele minutile. Viimasel ringil läks šveitslane oma teed.

„Mul oli minut per ring armuaega. Sellest jäi väheks,“ nentis Albert. "Aga ma töötasin üksi, neil oli neljakesi punt. Eks see nii on – mõnikord võidad, mõnikord kaotad sellega."

Lõpuosas olid üheks Alberti tempolanguse põhjuseks ka krambid. „Mis on krampide põhjus? Tavaliselt on selleks kiire ja hoolimatu tempo. Seekord nad tulid ja mõjutasid mind rohkem kui eelnevatel kordadel. Ma ei suutnud nendest lihtsalt läbi trügida. Krambid ei ole asjad, mis lõpetavad tegevuse täielikult, aga praegu tegid nad mu sammu sedavõrd lühikeseks, et tempo langes drastiliselt.“

Finišisse Vabaduse väljakul jõudmiseks kulus Koutnyl 78 sekundit üle kaheksa tunni. Vähem kui kuu aega tagasi lõpetas šveitslane Frankurdis toimunud Euroopa meistrivõistluste täispika Ironmani kuuenda kohaga. Möödunud aastal edestas Albert teda samal võistlusel rohkem kui kümne minutiga, kuid sel korral Tallinnas tegi Koutney oma seni parima tulemuse ja tagas endale koha legendaarsel Hawaii Ironmanil.  

„Marko on suurepärane sportlane ja teeb alati hea soorituse," tunnustas Koutny intervjuus ERR-ile enda konkurenti. „Maraton on pikk, püüdsin hoida oma tempot ja olla jooksurajal kannatlik. Lõpuks see tõi tulemuse ning ma olen väga õnnelik.“

Viimastel kilomeetritel tuli Albertil mööda lasta ka sakslane Marc Duelsen. Nii tuli ta üle lõpujoone kolmandana, võitjast kuus minutit hiljem.

„26. augustil on Austrias üks võistlus, kuhu ma lähen ja sellega asi lõpeb. Me kõik soovime muinasjuttu karjääri lõpuks, aga päris nii hästi ei lähe. Reaalsus on kolmas koht ja hea seegi," lisas Albert.

Ironman Tallinn triatloni 1400 osaleja seas pälvis Ivo Suur 13. koha. Alma Sarapuu oli naiste seas neljas, seejuures ajaga alla 9:59:43 Eesti naistest on varasemalt 10 tunni piiri suutnud alistada vaid Alma ise – seitse aastat tagasi Rothi täispikal võistlusel.

Ironman Tallinn TULEMUSED!