Uudised

Noortesarja „Uju ja jookse“ II etapi kokkuvõte

Treener Jüri Käeni poolt ellu kutsutud võistlussarja „Uju ja jookse“ II etapp toimus pühapäeval, 28. jaanuaril, Tallinnas. Võistlusel osales kokku pea 130 last ning esindatud oli 18 spordiklubi.

Audentese spordihoones toimunud noortesarja II etapil tuli osalejatel eraldi läbida ujumis- ja jooksudistants ning paremusjärjestus selgitati ujumis- ja jooksuaegade liitmise tulemusel. Võisteldi kuues vanuseklassis.

Juuniorid ja noorte A vanuseklass võistles distantsil, kus tuli ujuda 300 meetrit ja sisehallis joosta 2000 meetrit. Juuniorite kiiremad olid Armin Angerjärv (TUK) ja Katre Meriloo (Tabasalu TK). Noorte A vanuseklassis võidutsesid Johan Tamm (USK) ja Merili-Mai Kivimets (Tabasalu TK)

B vanuseklassile mõeldud 200 me ujumis- ja 1500 m jooksudistantsil näitasid kiireid aegu Reimo Gert Laaspere (Shark/Sparta) ja Mari Mai Ruus (USK).

Distantsil 150 m ujumist ja 1000 m jooksu võistlesid laste C, D ja E vanuseklassid. Siin viisid võidud koju C-vanuseklassis Gregor Rasva (Audentes) ja Karoli Rahamägi (Audentes) ning D-vanuseklassis Kris Sirk (TUK) ja Etriin Etverk (Vinni VAK). Sarja kõige nooremas vanuseklassis võitsid II etapi Kalmer Kiiver (TUK) ja Arabel Pedoson (TUK).

Võistluspäeva lõpetasid Pom'bel Põnnisprindid, kus oma jooksukiirust ja lusti said näidata 2-7 aastased spordipõnnid.

Noortesari „Uju ja jookse“ koosneb kokku neljast etapist. Lisaks Tartu ja Tallinna etappidele võisteldakse veel märtsis Pärnus ning maikuusel finaaletapil Rakveres. Seeriavõistluse kokkuvõttes autasustatakse igas vanuseklassis parima tulemuse saavutanud sportlast.