Uudised

Räppo ja Vabaorg tegid Aafrika karikaetapil korraliku võistluse

Tuneesias toimunud Yasmine Hammamet`i Aafrika karikaetapil suutis Henry Räppo ajaga 0.58.44 saavutada korraliku 17. koha. Kolmekümne parema hulka mahtus finišis ka teine eestlane Kevin Vabaorg, kelle lõppaeg 1.00.57 oli pingereas 29.

Sprindidistantsi mõõtu võistlusel hoolitses 0.56.51 võiduaja eest sakslane Lasse Lührs, kes eestlasi edestas ka poolteist kuud varem toimunud Quarteira Euroopa karikaetapil. Toona lõpetasid Räppo ja Vabaorg oma karjääri esimese olümpiadistantsi vastavalt 35. ja 49. kohaga.

Kevin Vabaorg kommenteerib võistlust: "Ujumine oli tugev ja kiire ning tulin eespool välja, kuid vahetusalaga kaotasin väga palju. Peale vahetusala tekkis liidritega vahe sisse ja rattas pidi pedaale suruma hakkama, et neid kätte saada. Viimasel ringil jõudsime neile järgi ning alles siis sain natukene jala sirgu lasta ja puhata enne jooksuetappi. Jooksma minnes lõi kohe alguses ülemiste kõhulihaste juurde krambi. Valu oli nii tugev, et pidin paar aeglasemat jooksusammu vahele tegema, et lõpuni võistelda."
Järgmine start ootab noormehi ees 26. mail Euroopa karikaetapil Poolas. Nädal varem teeb MK-etapil Astanas võistlusstardi Eesti parim triatleet Kaidi Kivioja.