Uudised

Talitriatloni meistritiitli võitsid Robin Möll ja Mariann Sulg

Jõulumäel toimusid läheneva kevade ja rohkete plusskraadide kiuste tänavused Eesti meistrivõistlused talitriatlonis. Meistritiitel läks Tartumaale, võitis Robin Möll, kes läbis võistlustrassi 1 tunni 4 minuti ja 36 sekundiga. Kiireim naine, Mariann Sulg lõpetas ajaga 1 tund 26 minutit ja 55 sekundit.

Kokku tuli põhidistantsi võistlejatel läbida 4 km jooksu-, 10,8 km ratta- ja 7,5 km vabastiilis suusaetapp. Et kevadpäike küttis täiega ja muutis raja pehmeks, oli talitriatloni läbimine paljudele katsumus omaette.

Talitriatloni Eesti meistritiitlit asusid jahtima ennekõike kolm meest – nii triatloni- kui suusavõistlustel palju tuntust kogunud Rait Pallo ja Matt Rammo ning triatlonirahva jaoks seni veel uustulnuk Robin Möll.

Esimesel osaalal, jooksetapil liikusid kõige kiiremini Rammo ja Möll, kes suundusid rattarajale koos - üle poole minutilise eduga kolmandana jooksuetapi lõpetanud Kristjan Melikovi ees. Rattarajal aga Möllile vastast ei olnud. Rohkem kui 2 minutiline edumaa jälitajate ees tagas turvalise vahemaa, et isegi päeva parimat suusaaega näidanud Rait Pallo tema liidrikohta ohustada ei suutnud.

Lõppajaga 1:04.36 ületaski esimesena finišijoone Möll. Teisena finišeerus Pallo ning kolmandana Rammo. Kaotust võitjale kogunes mõlemal mehel enam kui kaks minutit. Parima naisena läbis võistlusraja Mariann Sulg ajaga 1:26:55.

Noortedistantsil, kus võistlejatel tuli läbida 2 km jooksu-, 5,4 km ratta- ja 5 km vabastiilis suusaetapp, oli kiireim Kert Pallo, kes finišeeris ajaga 42.42. Talle järgnesid noorte A klassi teisena Richard Kiviselg, M60 võitja Jaak Kanniste ja M70 võitja, oma vanuseklassi valitsev maailmameister Juhan Lukk. Kiireim naine Sirje Kõresaar läbis raske raja  ajaga 52.47.

Lapsed võistlesid distantsil 1 km jooksu, 2,7 km rattasõitu ja 2,5 km vabastiilis suusatamist. Kiireim noormees rajal oli Sebastian Suppi ajaga 23.31. Oma vanuseklasside võitjateks krooniti veel Emili Vaisma, Andris Draudvida, Arabella Raie ja Anna Helene Rauk.