Uudised

Triatloni ja duatloni võistlushooaeg läheneb

Juba maikuust muutub duatloni ja triatloni kalender järjest tihedamaks. Soojemate ilmade tulekuga suureneb aktiivsem liikumine rattateedel ja jooksuradadel. Paljude jaoks on talvine ettevalmistusperiood läbi ning nüüd on õige aeg testida enda võistluskiirust enne hooaja põhisündmusi. Kelle jaoks see on juuni keskel toimuv Ironman 70.3 Otepää, juuli keskel toimuvad Tartu Euroopa Meistrivõistlused, augustis toimuvad täispikad triatlonid Ironman Tallinn ja Triathlon Estonia või hoopis läbi hooaja toimuvad karikasarjad. On ka neid, kes on enda jaoks leidnud mõne eksootilise väljakutse kas siin Eestis või laias maailmas. Mis põhiline, hooaeg algab kohe!

Võistlejatele ja korraldajatele on ETL lehele üles pandud 2018 ETL karikasarja üldjuhend (viide: http://www.triatlon.ee/Karikasari-page-69/ ).  Sarnaselt eelmisele aastale on triatlonis vanusegrupid iga 5 aasta tagant ning duatlonis  jätkame traditsioonilise 10 aastase vahega. Uuendusena tutvustame karikavõistluste punktisüsteemi, kus esikoha eest saab nüüd 100 punkti ja meistrivõistluste eest 150 punkti. Huvitava lisana on juurde toodud finaaletapp nii duatlonis kui ka triatlonis, kus punktisumma korrutatakse 1.2 ehk esikoht saab 120 punkti. Kes karikavõistluste arvestuses kõrgemas mängus kaasa tahavad teha, siis ole kindlasti kohal nii meistrivõistlustel kui ka finaaletapil!

Järgmise kuu võistluste juhendid on leitavad ETL kodulehel:

http://www.triatlon.ee/Voistluskalender-page-67/
05.05 Tabasalu basseinitriatlon - esmakordselt ka täiskasvanutele!
06.05 IX Paide-Türi kevadtriatlon
13.05 Noortesarja Uju ja Jookse IV etapp, Rakvere - finaaletapp lastele ja noortele!
19.05 Jõulumäe duatlon, EKV I - NB! Tuulessõit LUBATUD! Ketasrattad, juhtrauad ja TT lenksud keelatud!
20.05 Tamsalu basseinitriatlon 

26.05 Lähte duatlon, EKV II

Ära maga maha ka lähenevaid registreerimise tähtaegu. Piiratud osalejate arvuga on Ironman üritused ja Tartu Euroopa Meistrivõistlused (viimane AG registreerimise kuupäev  10.06).
 
NB!  ETL karikasarja etappidel ja Ironman üritustel on ETL litsentsi omamine kohustuslik. Lisainfot ja litsentsi nõuded leiad: http://www.triatlon.ee/Litsentsid-page-71
 

Kohtumiseni triatloniradadel!