Uudised

Kaidi Kivioja treeninggrupp kolis Euroopasse

Eesti parima naistriatleedi Kaidi Kivioja treener Paulo Sousa ei ole uuest hooajast enam USA triatloniliidu palgaline treener, mispärast otsustas meesterahvas enam kõikide võimaluste maal mitte baseeruda. See tähendab, et tema treeninggrupil tekkis suurem vabadus valida hooaja ettevalmistuseks meelepärane piirkond ning nii otsustati ühiselt Euroopa kasuks.

"Talvel on Euroopas piisavalt soe Kanaari saartel ja meie valikuks sai Fuerteventura," rääkis Kivioja intervjuus ERR-ile. "Seal olime detsembris kolm nädalat ja uue aasta alguses lähme tagasi. Veebruaris liigume aga Portugali, kus oleme kuu aega enne kui võistluskarusell pihta hakkab."

Treeninggrupis suuri muutusi ei ole toimunud. Naisi jätkab seal endiselt kümme. "Meeste poole peal on suuremaid muutuseid toimunud, seoses sellega, et treener ei ole enam USA alaliidu treener," jätkas Kivioja. "Aga suures pildis on kõik jäänud samaks: treeningkaaslased ja -meetodid on samad, lihtsalt kohad on uued, aga selline vaheldus ongi hea, ei lase meil mugavustsooni jääda ja teeb asju põnevamaks."

Kivioja treenib Sousa juhendamisel teist aastat järjest ning eestlanna tunnistab, et seepärast on olnud hooaja ettevalmistuse perioodi algus kergem. "Kui eelmisel aastal hüppasin ma pea ees täiesti tundmatusse, siis see aasta ma juba teadsin, mida oodata," ütles Kivioja. "Eelmine aasta oli ikka suur hirm, et kas ma sinna gruppi sobin ning kas uus treener ja tema metoodika mulle sobivad. Seda ei tea tõesti enne, kui proovida. Õnneks mul oli see julgus selle sammu tegemiseks, sest kõik sobis hästi."

Uus treeningmetoodika sobib Kiviojale hästi, mida näitavad ka tulemused. Möödunud hooajal jõudis eestlanna esimest korda Tšehhis Karlovy Varys toimunud MK-etapil pjedestaalile ning saavutas kodusel EM-il sprindis kolmanda koha. Kõrge kaheksanda koha pälvis Kivioja ka olümpiadistantsi Euroopa meistrivõistluselt Glasgow's.

"Mul on alati olnud probleeme enesekindlusega, aga viimane aasta on mulle näidanud, et tegelikult selleks pole põhjust," tunnistas Kivioja, kes usub, et ettevalmistusperioodil tuleb eelkõige tööd teha vaimse poolega. "See on see, mis veel tähelepanu vajab ja mida ma tahaksin järgmisel hooajal parandada."

Hooaja avastardi teeb Kivioja 16. märtsil Austraalias Mooloolabas.
Tekst: ERR sport