Uudised

Jan Frodeno võitis Hawaii Ironmani uue rajarekordiga, eestlastest parim Pirmin Tamm

Täispika triatloni maailmameistrivõistlustel ehk Hawaii Ironmanil võidutses uue rajarekordiga sakslane Jan Frodeno, kes jõudis finišisse seitsme tunni, 51 minuti ja 13 sekundiga. Varasemalt on Frodeno ihaldatud MM-tiitli võitnud ka aastatel 2015 ja 2016.

Frodeno tuli veest välja ajaga 47.31, rattarajal oli sakslane 4:14.03 ja maratoni jooksis ajaga 2:42.43. Teise koha sai ameeriklane Tim O'Donnell tulemusega 7:59.40 ja kolmanda koha võitja kaasmaalane Sebastian Kienle 8:02.04-ga. Otsustava äramineku konkurentide eest tegi Frodeno umbes 20 kilomeetrit enne rattadistantsi lõppu.

Eelmine rajarekord kuulus sakslasele Patrick Langele, kes mullu lõpetas ajaga 7:52.39.

Naiste klassis võidutses samuti sakslanna. Anne Haug krooniti maailmameistriks tulemusega 8:40.10 (54.09; 4:50.18; 2:51.07). Teise koha sai pikalt võistlust juhtinud brititar Lucy Charles-Barday 8:46.44-ga ja kolmanda koha austraallanna Sarah Crowley ajaga 8:48.13.