Uudised

Triatlonitreenerite koolitusvõimalus spordipsühholoogia valdkonnas

Tallinna Ülikool korraldab praktilise seminari teemal "Treener - sportlane suhe; kas vajab panustamist või tuleb loomulikult".
Toimumise aeg: 05.03.2020 kell 10:00-16:45
Koht: Tallinn, Räägu 49
Koolituse sisu: On teada, et edukad treenerid suhtuvad enda treenitavatesse kui inimestesse, mitte lihtsalt sportlastesse. Miks lisaks treeneri teadmisetele just suhe nii oluline on? Sellele küsimusele andis hea vastuse omal ajal Theodore Roosevelt, öeldes et 'Inimesed ei hooli, kui palju sa tead, kuni nad ei tea, kui palju sa hoolid'.  Antud praktilisel seminaril saame treener-sportlase suhte teemasse põhjalikult süveneda. Alustame sellest, et laiendame teadmisi treener-sportlase suhtest, selle olulisusest ja potentsiaalist. Toetudes praktilisele treener-sportlase suhte töömudelile, avastame mis olemasolevate suhete puhul juba toimib ja kus on arenguruumi. Edasi, tutvume praktiliste viisidega suhete arendamiseks ja hoidmiseks. Kinnistame teadmisi näidetega päriselu situatsioonidest. Lõpetuseks, käsitleme võimalikke keeruliseid olukordi ja nende lahendamist, hoides suhet ikkagi fookuses.  

 Seminarail käsitleme järgmisi teemasid:

·       Treener-sportlane suhte olemus ja väärtus

·       Suhte võimalused ja mõjud sportlasele ja treenerile

·       Praktilised viisid suhte loomiseks ja hoidmiseks

Keeruliste olukordadega toimetulek sportlasega suhtes


Koolitaja: Kristel Kiens (MSc sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale) ja Snezana Stoljarova (MSc psühholoogias ja sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale). Lektorid töötavad igapäevaselt spordipsühholoogia praktikutena sportlaste, treenerite ja lastevanematega ning on viinud läbi erinevaid spordipsühholoogia alaseid konsultatisoone ja töötubasid. On kogenud nii treenerina kui ka sportlasena saavusspordis.
Osavõtumaks: 90 EUR (sisaldab koolitusmaterjale, kohvipause)