Uudised

2020 Baltimaade meistrid triatlonis on Kaidi Kivioja ja Henry Räppo

Euroopa Triatloni Liidu võistluskalendris 2020.a. hooaja esimene rahvusvaheline võistlus toimus Riias, kus juuniorid konkureerisid ETU karikaetapil ja täiskasvanud lahtistel Baltimaade meistrivõistlustel. Võisteldi supersprindi distantsil: 375m ujumist, 12,6km rattasõitu ja 3,2km jooksu.
Naiste konkurentsis lõpetas Kaidi Kivioja parima Baltimaade sportlasena üldkokkuvõttes 4.-ndana. Meeste konkurentsis said Eesti sportlased Baltimaade MV arvestuses kolmikvõidu: esimene Henry Räppo, teine Kevin Vabaorg, kolmas Johannes Sikk.

ETU juuniorite karikaetapil olid eestlased stardis nii neidude kui noormeeste konkurentsis.

Parima eestlasena saavutas Mari Mai Ruus tugevas konkurentsis 6. koha. Tunnustust väärivad ka meie noorteklassi sportlased Grete Maria Savitsch ja Hanne Grete Hanvere, kes oma elu esimesel ETU  juuniorite konkurentsis toimunud võistlusel lõpetasid  vastavalt 7. ja 9. kohaga.

Noormeestest lõpetas parima eestlasena 11. kohaga Karl Mell. Suurepärase võistluse ETU juuniorite konkurentsis tegi veel noorteklassi sportlane Sander Aavik, kes finišeerus 13.-ndana. Kogemuse võrra rikkamana lõpetasid selle aasta esimese rahvusvahelise võistluse Riias ka Risto Holtsmeier, Oskar Miller, Johan Tamm ja Kaspar Lepp.

Riia triatlonil toimusid ka võistlused lastele ja noortele. Eestlasi osales Riia triatlonil üle 30.