Uudised

2021 maailmameistrivõistlused vanusegrupi võistlejatele

Tänavu selgitatakse maailmameistreid triatlonis ja teistel multispordialadel kokku 14 erineval võistlusel, millest talitriatloni MM on juba toimunud. Ees on ootamas veel 13 maailmameistrivõistlust, mis toimuvad meie triatleetide jaoks soodsal ajal ehk alates augusti keskpaigast. MM medalite järgi on võimalus minna Kanadasse, Hollandisse, Šveitsi, Taani ja Bermudale.

Kanada festivalide linnas Edmontonis toimuvad Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeval, 20. augustil triatloni supersprindi maailmameistrivõistlused. Täpne distants on veel kinnitamata, kuid see jääb vahemikku 250-500 m ujumist / 6,5-13 km ratast / 1,7-3,5 km jooksu. Paar päeva hiljem, 22. augustil ootavad vanusegrupi võistlejaid triatloni standarddistantsi (1,5 km ujumist / 40 km ratast / 10 km jooksu) ja aquabike´i standarddistantsi (1,5 km ujumist / 40 km ratast) maailmameistrivõistlused.

Multispordisõpru ootab septembri alguses Hollandi noorim linn Almere. Pealinnast Amsterdamist on Almere vaid 30 minuti autosõidu kaugusel. Maailmameistrivõistluste programm on Almeres tihe. 4. septembril toimub duatloni sprindidistants (5 km jooksu / 20 km ratast / 2,5 km jooksu) ja 5. septembril duatloni standarddistants (10 km jooksu / 40 km ratast / 5 km jooksu). 7. septembril jagatakse välja krosstriatloni (1 km ujumist / 29,5 km mägirattasõitu / 7,5 km jooksu) ja 9. septembril aquatlon´i (1 km ujumist / 5 km jooksu) maailmameistrivõistluste medalid. Kirsiks tordil on 12. septembril toimuvad triatloni pika distantsi (3,8 km ujumist / 180 km ratast / 42,2 km jooksu) ja aquabike´i pika distantsi (3,8 km ujumist / 180 km ratast) maailmameistrivõistlused. Almeres on võimalus saada multispordi legendiks, läbides kuuest võistlusest neli. Kõik, kes selle väljakutse vastu võtavad, peavad vähemalt 30 päeva enne võistlust esitama tõendi arstliku kontrolli läbimise kohta.

Šveitsis toimuvat Zofingeni duatloni on korraldatud aastast 1989 ja see on tuntud kui duatleetide Hawaii IRONMAN. Duatloni pika distantsi (10 km jooksu / 150 km ratast / 30 km jooksu) maailmameistrivõistluste medalite eest saab Zofingenis heidelda 19. septembril.

2. oktoobril toimuvad Taani ühes vanimas linnas Viborgis duatloni keskdistantsi (10 km jooksu / 60 km ratast / 10 km jooksu) maailmameistrivõistlused.

Sel aastal on hooajale võimalus ilus punkt panna kaunil Bermuda saarestikul, mis on oma pindalalt umbes poole Vormsi suurune. 16. oktoobril toimuvad Bermuda pealinnas Hamiltonis esmakordselt ajaloos segateatetriatloni maailmameistrivõistlused vanusegrupi võistlejatele. Võistkond peab koosnema kahest naisest ja kahest mehest, kes kõik kuuluvad samasse vanusekategooriasse (15-19, 20-29, 30-39 jne.). Segateatetriatloni distants on veel kinnitamata, kuid see jääb vahemikku 250-300 m ujumist / 5-8 km ratast / 1,5-2 km jooksu. 17. oktoobril lõpeb maailmameistrivõistluste hooaeg triatloni sprindidistantsiga (750 m ujumist / 20 km ratast / 5 km jooksu).

20. august        triatloni supersprint                 Edmonton, Kanada

22. august        triatloni standarddistants        Edmonton, Kanada

22. august        aquabike´i standarddistants    Edmonton, Kanada

4. september    duatloni sprindidistants          Almere, Holland

5. september    duatloni standarddistants       Almere, Holland

7. september    krosstriatlon                            Almere, Holland

9. september    aquatlon                                  Almere, Holland

12. september  aquabike´i pikk distants          Almere, Holland

12. september  triatloni pikk distants              Almere, Holland

19. september  duatloni pikk distants             Zofingen, Šveits

2. oktoober      duatloni keskdistants              Viborg, Taani

16. oktoober    segateatetriatlon                      Hamilton, Bermuda

17. oktoober    triatloni sprindidistants           Hamilton, Bermuda

Maailmameistrivõistlustele registreerimine käib läbi Eesti Triatloni Liidu. Oma osalemissoovist teavita alaliitu (info@triatlon.ee) võimalikult varakult.