Abu Dhabis peetud maailmameistrivõistlustel pälvis eestlane Andres Kübar M60-64 vanusekassis aquabike’is 13. ja supersprindis 14. koha. 

Aquabike’is tuli võistlejatel esmalt ujuda 1500 meetrit ja seejärel sõita rattaga 40 kilomeetrit. Kübara ajaks mõõdeti 1:46.55, mis andis 13. koha. Kulla teenis uusmeremaalane Dave Bradding ajaga 1:30.53, hõbeda britt Keith Everley ajaga 1:32.07 ja pronksi brasiillane Thomas Kirsten ajaga 1:32.44.

“Meil Eestis ei ole see ala veel väga populaarsust leidnud, aga juba aastaid korraldatakse aquabike’is nii Euroopa- kui maailmameistrivõistluseid. Ujuma lasti meid lainetena ehk kolme stardina iga viie minuti kaupa. Peale ujumist oli vahetusalasse küllalt pikk jooks ning peale rattasõitu tuli samuti veel finišini joosta mõned sajad meetrid. Võistlusrada oli sile, hea asfaltkattega, sooja ligi 30 kraadi,” kirjeldas Kübar. “Kuna ma ei ole väga hea ujuja ning kaotan parimatele laias laastus viie minutiga, siis seda on raske rattarajal tagasi võita, sest konkurendid sõidavad samuti lennukitega.”

Supersprindi distantsil ootas võistlejaid 400 meetrit ujumist, kümme kilomeetrit rattasõitu ning 2,5 kilomeetrit jooksmist. Kübara ajaks mõõdeti 45 minutit ja 52 sekundit, mis andis talle 14. koha. Kolme parema sekka jõudsid kanadalane Whittier Skaug (38.42), sakslane Ralf Laermann (39.15) ja ameeriklane Jim Taylor (39.21).

“Supersprindi formaati pole varem vanuseklassisportlastele kavas olnud. Mulle see sobib, kuna ma väga palju joosta ei taha. Selleks, et võistlejad ei peaks Abu Dhabisse reisima kahe rattaga, lubati supersprinti sõita temporattaga. Ujuma lasti kahe kaupa kümnesekundilise intervalliga, mispärast oli hea ujuda. Merest vahetusalasse jooks oli taas pikk, ligi 600-700 meetrit ja asfalti peal. Rattarajal oli kerge tuul. Jooks oli samuti super, sest 2,5 kilomeetri peale oli piisavalt värskenduspunkte. Emotsioon võistlusest oli hea ja super ning samuti olid logistilised probleemid väga hästi lahendatud. Tulemuse osas usun, et kümne parema sekka jõudmiseks on vaja olla kolm minutit kiirem. Selleks peaks rohkem treenima, aga kas selles eas on üldse mõtet rohkem treenida või on hea ka nautida osalemist ja võistluse melu?”