Pühapäeval, 20. juunil toimus CREO Eesti Triatloni Karikasarja neljas etapp – Viljandi triatlon. Põhivõistlus peeti sprindidistantsil (750 m ujumist, 20 km rattasõitu, 5 km jooksu).

Meestest võitis põhidistantsi Armin Angerjärv (Spordiklubi Yess) ajaga 00:59:54 ja naiste arvestuses Anette Zukker (Spordiklubi Yess) tulemusega 01:09:11.  Kõigil kolmel distantsil lõpetas kokku ligikaudu 400 sportlast.

Meeste põhidistantsi võitja Angerjärv sõnas: “Enamus tööd sai rattas tehtud, jooks oli nõrgapoolne, sest ilm tegi oma töö. Samuti pole varem sellises situatsioonis olnud, et peab üksi ees jooksma hakkama ja võib-olla ei osanud niimoodi pingutada.”

Naiste põhidistantsi võitja Zukker nentis: “Ujumine on mul kõige nõrgem külg, seal ma üritasin lihtsalt ära kesta. Kui ma ujumast tulin, siis hakkas minu trumpala – rattasõit. Jooksuraja esimesel ringil hoidsin pigem end tagasi, sest tundsin, et kuumus teeb liiga. Teine ring pingutasin rohkem, sest püüdsin konkurendid kinni.”

Päeva esimese stardi 375 m ujumist, 10 km rattasõitu ja 2,5 km jooksu võitsid neidudest Liis Kapten (21 CC/Tr1Hards) ja noormeestest Gert Martin Savitsch (Tabasalu Triatloniklubi). Lastedistantsi võitsid tüdrukutest Adele Roop (Ujumise Spordiklubi) ja poistest Karl-Eric Ott (Ujumise Spordiklubi).

CREO Eesti Triatloni karikasari jätkub 4. juulil Valga triatloniga, mille raames toimuvad ka Eesti meistrivõistlused kõikidele vanuseklassidele.

Võistluse tulemused on leitavad siit: 

https://www.racetecresults.com/results.aspx?CId=16573&RId=363&EId=3

Pildigalerii on leitav siit: 

https://drive.google.com/drive/folders/1t1tc_8iHkA6TnBIMtJIEPHbnG3OYMJ8y?usp=sharing