Eesti Triatlon ja Marathon100 käivitasid uue triatlonitulemuste andmebaasi, mis on leitav Marathon100 veebilehel. Andmebaasi on koondatud kõik eestlaste täispika triatloni ehk Ironmani distantside tulemused, samuti olulisemate Eesti võistluste viimaste aastate tulemused ehk kokku enam kui 20 000 resultaati.

Eesti Triatloni presidendi Indrek Hääle sõnul võimaldab Marathon100 päringurakendus igal harrastajal vaadata oma triatlonitulemusi, sh näha nii koondtulemusi kui ujumise-, rattasõidu- ja jooksuvaheaegu. Tulemusi on võimalik vaadelda viie erineva standarddistantsi lõikes: kiirpäringutega on näha nii Ironman, Ironman 70.3, standarddistantsi, sprindi kui supersprindi tulemusi. „Antud tegevusega kindlustasime tohutult suure andmebaasi tuleviku, et ühegi sportlase tulemus ei läheks kaduma. Ühtlasi soovin eriliselt tänada juhatuse liiget Robert Kitti, kes seda projekti innukalt vedas. Andmebaasi online’i saamine oli uue juhatuse üks lubadustest ning prioriteetidest,“ ütles Hääl

„Tulemused ei tähenda ainult kohta protokollis ja tunde, minuteid, sekundeid,“ kommenteeris uut triatlonirubriiki Janek Oblikas Marathon100-st. „Iga tulemuse taga on pingutus, treeningutel valatud higi ja eneseületus. Õnnestumised ja ebaõnnestumised jäävad nii emotsionaalsel vastupidavusalal nagu triatlon meelde ning digitaliseeritud tulemused väärtustavad neid emotsioone ja võistluspingutust. Tulemustel ja enda arengu jälgimisel on ka motiveeriv roll – võimalus vaadata oma ajas muutuvaid tulemusi ühel ekraanil võiks innustada meid rohkem tegelema selle põneva alaga ning tuua rohkem harrastajaid triatloni juurde.“

Triatlonitulemusi on võimalik vaadata samu otsinguid kasutades, mis toimivad Marathon100 veebilehel jooksutulemuste kuvamisel. Kuigi erinevate võistluste triatlonitulemused ei ole objektiivselt võrreldavad, on Marathon100 veebilehel siiski võimalik vaadata ka erinevate standarddistantside edetabeleid seda nii soo kui vanuseklasside lõikes. Lisaks on võimalik vaadata, kes on aastate jooksul enim standardse pikkusega triatlonidistantse, näiteks Ironmane läbinud.

Triatlonitulemuste rubriigis on kolm alamrubriiki: rubriigis „100 triatloni klubi“ kuvatakse enim triatlone läbinud sportlaste nimekirja, rubriigis „Võistlused“ tulemustega võistluste nimekirja ning rubriigis „Tulemused“ on võimalik sooritada päringuid sportlaste, võistluste, distantside lõikes. Veebilehel on määratletud kolm ajavahemiku kiirvalikut: „Käesolev aasta“ ehk 2022, „Eelmine aasta“ ehk 2021 ning „Määratlemata periood“ ehk kõik aastad kokku. Vanuseklassidena on kasutusel kõik triatloni standardklassid.

Töö triatlonitulemuste rubriigiga veel käib –  sinna on lisandumas veel nii varasemate aastate tulemusi kui värskemaid resultaate. Kui märkad mõnda viga, anna sellest teada e-postiga janek@marathon100.com.

Andmebaasi leiab siit!