Spordiklubi Raudmees ja Jõulumäe Tervisespordikeskus korraldasid juba 14. korda Jõulumäe duatloni, mis oli nii Eesti Triatloni Liidu karikasarja esimene etapp kui ka Balti karikasarja teine etapp. Peale eestlaste oli stardis ka Läti triatleete. Eriolukorrast tingituna tuli starte hajutada ning see tegi võistluse ka põnevamaks.

Põhidistantsil läksid teistelt eest Kevin Vabaorg (Vinni VAK) ning lätlane Andrejs Dmitrijevs (Piramida Triathlon Club), kes jooksid esimesed kuus kilomeetrit koos. Kohe rattasõidu alguses suutis Kevin enda paremuse maksma panna ning kontrollis võistlust lõpuni. Rattarajal tegi tugeva sõidu Kristo Prangel (TriPassion Triatloniklubi), kes tõusis üheksandalt kohalt teiseks, möödudes ka Andrejs Dmitrijevsist. Viimasel kolmekilomeetrisel jooksul oli Dmitrijevsi jooksusamm teravam ning ta lõpetas teisena. Kuna stardid olid lainetena, siis kolmanda koha saavutas kolmandast lainest startinud Rait Pallo (Tabasalu Triatloniklubi).

Kevin Vabaorg sõnas peale võistlust, et kuigi krossijooks talle väga ei meeldi, nautis ta täna seda. Samuti oli Kevini sõnul nauditav ka tänane rattasõit, kus ta oli kõige kiirem. Järgmisel nädalavahetusel võistleb Kevin Euroopa karikaetapil Poolas Olsztynis ning veel nädal hiljem järjekordsel Euroopa Karikaetapil Ukrainas Dnipros.

Naiste võistlus kulges noored A vanuseklassi võistleja Mari Mai Ruusi (Ujumise Spordiklubi) juhtimisel. Mari Mai ei andnud kellelegi võimalust enda positsiooni kõigutada, dikteerides võistlust algusest lõpuni. Tugeva rattasõiduga tõusis teiseks Kerttu-Liis Laane (Team Enervit Estonia), kes hoidis oma positsiooni lõpuni ning kolmanda koha kindlustas endale Merili-Mai Kivimets. Mari Mai ja Merili-Mai stardivad samuti järgmisel nädalavahetusel Poolas Olsztynis toimuval Euroopa karikaetapil.

Lisaks põhidistantsile võisteldi veel noored B ja harrastajate distantsil, mille võidud läksid Robin Randojale (T3 Triathlon Team) ja Etriin Etverkile (Vinni VAK). Lastedistantsi võitsid Ujumise Spordiklubi kasvandikud Karl-Eric Ott ja Adele Roop.

Eesti Triatloni Liidu karikasari jätkub 6. juunil Järva-Jaani triatloniga.