Rumeenias Izvoranis peetud juunioride Euroopa karikaetapil pälvis Gregor Rasva 9. koha. Naisjuunioride võistlusel lõpetasid Liis Kapten ja Hanne Grete Hanvere vastavalt 13. ja 23. positsioonil.

Juunioreid ootas esmalt ees 400 meetrit ujumist, seejärel sõideti valdavalt siledatel teedel 11 kilomeetrit rattaga ning lõpetuseks joosti 2,5 kilomeetrit. 68 startinu seast tuli Rasva veest välja grupi ees. Eestlasel kulus ujumisele viis minutit ja seitse sekundit. Seejärel sai Rasva sõita suures grupis ja väga kiire vahetusala järel sai ta joosta kõrgete kohtade nimel. Koguajaga 32 minutit ja kaks sekundit teeniski eestlane üheksanda tulemuse. Tänavu on Rasva vaid korra kõrgemal positsioonil lõpetanud, kui sai maikuus Leedus Panevezyses kolmanda koha.

„Rahule jäin ujumise stardiga, vahetusalade ja jooksuga. Arenguruumi on veel kindlasti rattasõidus, sest seal ei ole mul veel julgust terve aja ees sõita,“ ütles Rasva finišis.

Kaksikvõidu teenisid hispaanlased Pelayo Gonzalez Turrez (31.36) ja Andres Prieto Villar (+0.02). Kolmanda koha sai itaallane Pietro Giovannini (+0.11).

Naisjuunioride võistlusel lõpetas Kapten ajaga 36.30 ning pälvis 13. koha ning oma viimasel juunioride Euroopa karikaetapil võistelnud Hanne Grete Hanvere finišeeris 23. positsioonil ajaga 37.27. Võidu pälvis ungarlanna Marta Kropko (35.08), teise koha teenis hispaanlanna Helena Moragas Molina (+0.20) ja kolmanda austerlanna Tabea Huys (+0.32).

„Ujumine oli suur kaklus, kus juba esimesel tõmbel mind õlast tõmmati ja ka muid hoope jagus mulle seekord palju,“ tõdes Kapten. „Hästi läks see, et suutsin end sõita esimesse suurde punti. Sealt jäi kripeldama aga, et pundi ette saada tundus võimatu ja pidin iga pöörde peal päris palju järgi sõitma. Maha ei jäänud ja teiseks vahetusalaks sain ka grupi keskele poole. Jooks tuli seekord raskelt – maksapiste oli. Väga rahule ei jää, aga kindlasti võtan siit endaga kaasa palju, mida teinekord paremini teha!“

Hanvere lisas: “Võistlus ei õnnestunud nii hästi kui lootsin. Ujumise alguses hakkas kohe korralik rahmeldamine ning korduvalt tõmmati jalgadest, suruti vee alla ja ujuti üle. Umbes 100 meetri peal olin tüdrukutest viimane. Vahetusalasse õnnestus jõuda esimese suure grupi sees ning jään rahule, et suutsin olenemata kohutavast algusest teistele järgi ujuda. Kitsaste teede tõttu oli rattas aga raske positsioone parandada ning pärast paari taasipööret tekkis grupi taga sõitnud tüdrukutel suure pundiga vahe sisse. Distantsi lõpuni sõitsin teises grupis ja sellest on natuke kahju.”

Pühapäeval on Rumeenias kavas teatevõistlused. Kuna Rasmus Boisen kukkus treeningul rattaga ja on sunnitud hooaja lõpetama, siis asendab teda leedukas Zigmas Reisas.