Eile toimus Ukrainas Dnipros triatloni Euroopa karikaetapp sprindidistantsil. Eestlastest olid stardis oma esimest võistlust naiste eliidis tegev nooruke Grete Maria Savitsch, Merili-Mai Kivimets ja meeste eliidis Kevin Vabaorg.

Ujumine toimus Dnepri jões, mille temperatuur oli 17 kraadi. Kolmeringiline rattasõit oli valdavalt siledal rajal, kus igal ringil oli väike tõus. Jooksurada kulges piki Dnepri jõe kallast ning koosnes samuti kolmest ringist.

Merili-Mai ja Grete Maria väljusid veest enam kui minutilise kaotusega liidritele. Rattasõidus moodustus esimesel ringil kümneliikmeline juhtgrupp, kes püsis koos rattasõidu lõpuni. Naiste võitja selgus finišisirgel, kui teravama jalaga oli kogenud ukrainlanna Yuliya Yelistratova. Talle järgnesid norralanna Solveig Løvseth ja inglanna Sophia Green. Merili-Mai ja Grete Maria suundusid jooksurajale koos ning lõpetasid võistluse vastavalt 15. ja 17. kohaga.

Merili-Mai eilse võistlusega päris rahule ei jäänud: “Ujumine ei õnnestunud hästi ning esimeses vahetusalas oli kalipsoga probleeme. Rattasõidu alguses pidin palju vaeva nägema, et sõita ees olevatele konkurentidele järele. See mul ka õnnestus ning vaikselt moodustus väike rattagrupp. Rattasõitu võib seekord kõige paremini õnnestunuks lugeda. Jooks oli vaevaline ning tean, et olen võimeline paremaks. Sellegipoolest on jälle üks võistluskogemus eliitklassis olemas ning analüüsi käigus leidsin detaile, millele järgmisel võistlusel tähelepanu pöörata.”

Grete Maria jäi oma võistlusega naiste eliidis väga rahule: “Ujumine õnnestus hästi. Oleks saanud veel parema aja, aga halva stardikoha tõttu pidin rohkem ujumises vaeva nägema. Veest tulin välja 14. kohal. Rattasõit õnnestus pundis ka hästi, aga jaksu enamaks ei olnud just eelkõige seetõttu, et olin teistest palju noorem. Peale tõsist rattasõitu õnnestus ka jooks ja see tegi rõõmu. Aitäh kõigile, kes mind on treeninud ja toetanud!”

Merili-Mai ja Grete Maria järgmine rahvusvaheline start on 18. juunil Euroopa meistrivõistlustel Kitzbühelis, kus Merili-Mai stardib U23 ja Grete Maria juuniorite vanuseklassis.

Meeste võistlusel vedas ujumist norralane Jørgen Gundersen, kellele Kevin kaotas peale ujumist 48 sekundit. Rattadistantsil moodustus 12-liikmeline juhtgrupp, kust viimasel ringil rebis end lahti tšehh Radim Grebik. Kevin sõitis ratast jälitajate grupis ning pääses jooksurajale liidrist 1 minut ja 18 sekundit hiljem. Meeste võistluse esikolmik pandi samuti paika viimase 200 meetriga, kui kõige tugevamat lõpuspurti näitas Rostislav Pevtsov (AZE). Poodiumi madalamad astmed hõivasid inglased Harry Leleu ja Cameron Main. Kevin lõpetas Dnipro võistluse 25. kohaga, kaotust võitjale kogunes 3 minutit ja 5 sekundit.

Kevini esimene emotsioon peale võistlust oli järgmine: “Start läks, nagu läks – sain peksa paar korda, poi juures kaotasin päris mitu kohta. Rattas oli vaja hakata kohe suruma. Sain pundi kätte ja sõitsin teises pundis. Kaks ringi sai korralikult tööd teha, viimasel ringil hakkasid mehed jooksuks valmistuma. Laskumise peal vaatasin selja taha ja nägin, et olen üksi ja sõitsin üksi lõpuni ära. Jooksu esimesel ringil otsisin oma jalgu, suhteliselt tuimad ja rasked olid. Allatuule lõigul läks asi paremaks ja järgmised kaks ringi tulid nii, nagu ma suutsin ja õnneks oli ees paar konkurenti, keda püüda.”

Kevini järgmine rahvusvaheline start on 18. juunil U23 Euroopa meistrivõistlustel Kitzbühelis.