Hamburgis peeti 2022.a. maailmameistrivõistluste sarja avaetapp, kus tuli läbida sprindidistants. Hamburgi võistlus on tuntud tehnilise rattaraja poolest, mis pakub vaatemängu tuhandetele pealtvaatajatele. Sel aastal toodi võistlus tagasi kesklinna, Hamburgi raekoja ette, kus oli võistluse vahetusala ja finiš. Õhutemperatuur oli 18,5 kraadi ning veetemperatuur 17,4 kraadi. MM-sarjas debüüdi teinud Henry Räppo sai kirja 36. koha.

Ujumisdistantsil eraldus kiiresti kuueliikmeline juhtgrupp, kes sai väikse edumaa rattadistantsile minnes. Henry oli pärast ujumisdistantsi kolmandas grupis. Liidrid püüti eelviimasel ringil kinni, mis tähendas, et juhtgrupp kasvas 32-liikmeliseks. Jälitajate grupp, kuhu kuulus ka Henry, ei suutnud eessõitjatega vahet vähendada. Jooksudistantsil pandi tempo kohe peale ning peale esimest 2,5km ringi oli esikoha nõudlejate hulka jäänud 7 sportlast. Finišisirgele tuldi viiekesi ning põnevas lõpuheitluses suutis sakslane Tim Hellwig edestada temaga sama aja saanud prantslast Paul Georgenthumit. Kolmandaks jäeti kogenud prantslane Leo Bergere.

Henry Räppo tagasiside oma võistlusele: “Ootasin oma esimest World Triathlon MM-sarja võistlust väga. Enne starti võtsin endale eesmärgiks nautida ning ülemäära suurt närvi sees ei olnud. Ujumise stardist sain normaalselt minema, poi juures olin täielikult suures pundis sees. Hamburgile iseoomulikult kitsas ujumisrada ja tunnelist läbi ujumine tegi konkurentidest möödumise peaaegu võimatuks. Viimased 200m ujusingi lihtsalt teiste jalgades, külg külje kõrval. Veest väljusin norraka Casper Stornesiga koos ning mõtlesin, et mul on hea võimalus ette jõuda. Kahjuks pidin kogu esimese ringi sõitma jalad kingade peal ning ei suutnud vahet grupiga kinni sõita. Nii jäimegi esimestena “rongist maha”. Ratta lõpul olid tehnilisest rajast jalad väga väsinud, kuid jooksma minnes otsustasin, et lähen kohe kiirematega kaasa. Tempo langes, aga suutsin oma lõppkohta mitme võrra parandada. Päris rahul tulemusega olla ei saa, kuid kurvastamiseks ka põhjust ei ole. Uus võimalus juba uuel nädalal.”

Naiste eliidi võistluse võitis kodupubliku rõõmuks Laura Lindemann. Lindemannile järgnesid Nicole Van Der Kaay (NZL) ja Summer Rappaport (USA).

Juba järgmisel laupäeval stardib Henry standarddistantsi Euroopa meistrivõistlustel Valencias.