Eesti parim meestriatleet stardib laupäeval MK-etapil Hispaanias Valencias, kus teda on ees ootamas 750 meetrit ujumist, 19 kilomeetrit rattasõitu ja viis kilomeetrit jooksmist. Ühtlasi on selle etapiga MK-sari jõudnud poole peale.

Number 62 alt startiv Räppo asub võistlustulle Eesti aja järgi kell 19.45. „Hooaja teiseks MK-etapiks läks ettevalmistus üsna sujuvalt. Saksamaal Münchenis tekkinud hingamisprobleemid ilmutasid end aeg-ajalt taas treeningutel, kuid iga päevaga läks paremaks. Usun, et vorm on endiselt hea ja muretsemiseks pole põhjust. Rada on mulle vägagi tuttav – olen siin varasemalt kahel korral võistelnud. See on väga kiire ning tugev konkurents ja kuum ilm teevad võistluse kindlasti raskeks, kuid olen selleks valmis!“

Hooaja esimese MK-etapi stardi tegi Räppo juuli lõpus Hispaanias Pontevedras, kus lõpetas 27. kohal. Enne mehi võistlevad veel kell 17.45 eliitklassi naised.

Pühapäeval saab kaasa elada Johannes Sikule ja Hanne Grete Hanverele, kes stardivad Portugalis Alhandras peetaval Euroopa karikaetapil. Eliitmeeste start on Eesti aja järgi kell 11 ja eliitnaiste oma kell 12.30. Kavas on sprindidistants.

„Enesetunne on hea ja treeningud on läinud üldiselt kenasti,“ ütles Sikk enne starti. „Pole sellel tasemel jälle päris tükk aega võistelnud ja eks ole näha, kuidas hakkama saan. Peamine eesmärk on enda asjad hästi ära teha ja siis tuleb ka loodetavasti hea tulemus. Ujumine toimub suures jões, kus on päris suured meduusid, mis seal ujumist just meeldivaks ei tee. Rattarajal on kohe alguses korralik tõus ja ülejäänud rada üsna looklev. Jooksurada on sile. Eks võistluspäeval saab kõige parema pildi ette, kuidas rada mulle sobib. Heal päeval sobib ilmselt iga rada.“

Eliitmehi on stardis 72 ja eliitnaisi 54.