Pärast pikka haigust on meie seast lahkunud Eesti Triatloni Grand Old Man, alaliidu auliige ja armastatud muusik Uno Loop.

Uno Loop on olnud üle poole sajandi tuntud kui silmapaistev muusik ja pedagoog, kelle loominguline tegevus algas 1950. aastal ja kestis kogu tema elu.  Muusikalise tegevuse kõrval on tal jätkunud aega ja tahet pühenduda ka spordile. Tema nimel on Eesti meistritiitel poksis, ta on harrastanud triatloni, kaasa aidanud triatloni arengule Eestis ning asutanud Triatloniklubi 21CC. 1990-ndate keskel ühendas Uno Loop oma kaks armastust – muusika ja spordi –­­ ning tema sulest ilmus Eesti Triatloni hümn.

Uno Loop tegutses ligi 10 aastat Eesti Triatloni Liidu juhatuse liikme ja asepresidendina, olles pühendunud sportlaste huvide edendamisele.

2005. aastal asutas Uno Loop Eesti Rahvuskultuuri Fondi Triatloni allfondi eesmärgiga toetada väljapaistvate tulemustega triatleete ja triatloni arengut Eestis.
2009. aastal valiti Uno Loop Eesti Triatloni Liidu auliikmeks. Jääme mäletama Uno Loopi kui andekat muusikut, pühendunud sportlast ja head sõpra.

Avaldame sügavat kaastunnet Uno lähedastele.

Uno Loobi ärasaatmine toimub reedel, 17. septembril kell 12:00 Keila kirikus.