Hispaanias Barcelonas peetud poolpikal triatlonil teenis Johhanna Räppo vanuseklassis F25-29 kolmanda koha, millega teenis pääsme järgmise aasta maailmameistrivõistlustele, mis peetakse Soomes Lahtis.

Räppo ujus 1900 meetrit ajaga 33.25, sõitis 90 kilomeetrit rattaga ajaga 2:40.10 ning jooksis poolmaratoni 1:57.16-ga. Koguaeg 5:17.43 andis üldarvestuses 23. ja oma vanuseklassis kõrge kolmanda tulemuse.

“Selle hooaja põhistardiks sai valitud Barcelona Ironman 70.3 võistlus, milleks valmistusin umbes aasta. Ilm tõotas tulla päikseline ning soe. Ujumine toimus Vahemeres, kus veetemperatuur oli hommikul 23 kraadi,” kirjeldas Räppo. “Ujumise tegi keerulisemaks lainetus, mille tõttu ujusin eesmärgist kolm minutit kehvemini. Teadsin, et pikk päev on ees ning sellesse aega pikalt kinni ei jäänud.”

“Rattarada on sellele võistlusele omaselt kiire ning võrdlemisi sile (tõusumeetreid tuli u 630 m). Suutsin omale seatud eesmärke täita. Toitumine õnnestus, jalad olid head ning endalegi üllatusena jõudsin eeldatavast ajast u 20 minutit varem vahetusalasse,” jätkas Räppo. “Jooksurada oli mööda randa edasi-tagasi kaks ringi, samuti sileda profiiliga. Võistlejaid oli rajal palju ning see tegi poolmaratoni läbimise kergemaks.”

“Jooksus tundsin, et jäin enda rumaluse tõttu pisut nälga, kuid õnneks olid raja ääres toidupunktid. Mingil hetkel ütles ema, et olen kolmas ning sain jõudu juurde, et see distants lõpuni kannatada,” meenutas Räppo. “Finišis lõppaega nähes oli enesetunne suurepärane. Täitsin oma eesmärgi ning kõigele lisaks sain pääsme Lahti MM-ile. Aitäh mu perele, vennale ja sõpradele!”

25-29-aastaste naiste konkurentsis võidutses Megan Chapple ajaga 4:23.46. Teise koha pälvis Helene Boels ajaga 4:56.21.