Kui eelmisel nädalal hindasid noored enda õnnestunud ja vähem õnnestunud võistlusi, siis nüüd saavad sõna U23 ja eliitklassi võistlejad.

Kaidi Kivioja: “Sellel hooajal ei olnud mul palju täielikult õnnestunud võistluseid. Kui aus olla, siis 100% õnnestunud võistlus on üldse väga harv juhus, sest triatlonis on nii palju elemente, mis võivad valesti minna. Aga võistlused, mille sooritusega jäin kõige rohkem rahule, olid Arzachena ja Lissaboni MK-etapid.

Ebaõnnestunud võistluse peale ei pea pikalt mõtlema. Kindlasti oli see olümpia, milleks ma olin valmistunud eelnevad viis aastat. Kõik, kes mind tunnevad, teavad, kui palju ma sellesse panustasin. Selle olümpia tulemus oli mu elu suurim läbikukkumine. Mis siis ikkagi juhtus? Sellele on ikka veel raske vastata. Mu ettevalmistus sujus väga hästi, olin kindlasti oma elu parimas vormis. Tagantjärele analüüsides leiab võib-olla pisiasju, mis viimasel nädalal oleks saanud paremini teha, aga see ilmselt ei mänginud nii suurt rolli. Mu ujumise tase ei olnud lihtsalt veel piisav. Ma teadsin, et ma pole tohutut arenguhüpet teinud, aga ma teadsin, et olen teinud sammu edasi. Aga selle sammu edasi on teinud ka kõik teised. Kuna ujumine on triatloni esimene ala, on mu nõrkus väga võimendatud ja kõigile nähtav. Ma püsisin kuni 2/3 1500m distantsist veel grupis, aga kui viimaseks ringiks tempot tõsteti, ei suutnud ma sellega kaasa minna ja jäin üksi. Sellega oli mu võistlus ka läbi. See oli väga valus kogemus, aga näitas mulle, et ma olen tugevam, kui ma arvasin. Kui ma suudan sellisest tagasilöögist üle saada ja edasi liikuda, siis ma usun, et ma suudan veel palju rohkemat.”

 

Henry Räppo: “Eesti võistlustel õnnestus minul kõige paremini Eesti meistrivõistlused. Enne starti tabas mind ebaõnn ja purunes võistlusjooksu rehv. See tekitas minus “viha” ning eesmärgi tõestada, et suudan ka halvema varustusega võita. Ujusin kohe teistelt eest ja suurendasin seda ka rattarajal ja jooksudistantsil. Finišis edestasin konkurente nelja minutiga.  Välismaal jäi minu parimaks võistluseks Valencias toimunud Euroopa meistrivõistlused. Kohe peale ujumist olin peagrupis ning valmis tegema head jooksu. 2,5km enne lõppu olin esikahekümne piiril, kuid lõpus loovutasin mitu kohta. Finišeerisin 28. kohal, U23 vanustest olin üheksas. Tase on Euroopas alati väga kõrge ning selle tulemusega olen hetkel rahul.

Enda jaoks kõige suurem pettumus oli Karlovy Vary MK-etapp septembris. Tundsin, et olen oma kõige paremas vormis ning valmis tegema suurepärast tulemust. Kahjuks kukkusin kohe rattadistantsi alguses ja kadus lootus peagrupile järele jõuda. Vaatamata üksi sõitmisele väga raskel rattarajal, tegin hea jooksu, mis tõestas, et ettevalmistus oli õigesti tehtud. Ootan juba väga uut hooaega ja taas võistlustulle asumist.”

Treener Margus Tamm: “Henry ettevalmistus hooajaks kulges suuremate tagasilöökideta ning pika võistlushooaja jooksul pakkus ta häid emotsioone. Rõõmustada saab kindlasti fakti üle, et Henry suutis kõikidel (välja arvatud üks võistlus, kus tuli läbi elada kukkumine rattarajal) välisvõistlustel teenida WT edetabeli punkte. Mis tähendab, et tema kaotus võitjale oli väiksem kui 5 protsenti, sealhulgas tema esimesel MM-sarja etapil. Eriti positiivsed oli selles valguses hooaja viimased võistlused, mille sees ka eliidi Euroopa meistrivõistlused olümpia- ehk standarddistantsil. Astume koos uuele hooajale vastu targemate ja tugevamatena.”

Merili-Mai Kivimets: “Arvan, et kõige paremini õnnestus sellel hooajal Euroopa meistrivõistlused Kitzbühelis. Lõppkohta vaadates pole võibolla just kõige parem tulemus, kuid tunnen, et olin parimas vormis just sellel võistlusel.

Enamat ootasin Eesti meistrivõistlustelt Valgas. Seal oli minu esimene kokkupuude olümpiadistantsil võistlemisega ning ma polnud piisavalt valmistunud selle jaoks nii füüsiliselt, vaimselt kui ka varustuselt.”

Treener Margus Tamm: “Merili-Mai hooaja ettevalmistus sujus kenasti. See hooaeg oli tema jaoks uute väljakutsetega, sest tegemist oli tema esimese hooajaga nii öelda eliitklassis võistleva sportlasena. Positiivselt saab hinnata kõikide võistluste lõpetamise, kuigi lõpukoht protokollis seda positiivset emotsiooni otseselt ei väljenda. Kindlasti on teadmisi, mida edaspidistesse tegevustesse kaasa haarata, et muutuda paremaks.”

Kevin Vabaorg: “Selle hooaja eredaim hetk oli IRONMAN Tallinn 70.3 võit. Eelnevatel päevadel pandi sotsiaalmeedias iseloomustus “võidusoosik”, mis teatud määral tõi väikese ärevuse sisse. Tuligi endale sisestada, et võit või mitte midagi. Üle finišijoone astudes sain aru, et täitsin selle eesmärgi, mis pakkus mulle meelerahu ja pingelangust. Kindlasti tooksin välja ka U23 EM-i Kitzbühelis, kus tihedas konkurentsis jõudsin B-finaali ja kokkuvõttes saavutasin U23 arvestuses 28. koha. Suurimaks üllatuseks oli ikkagi Challenge Rothi läbimine, kus EM-i arvestuses saavutasin 12. koha. Ühed suurimad ja uhkemad saavutused senise karjääri jooksul.

Kui ausalt öelda, siis olümpiadistantsi EMV-lt lootsin enamat. Kõik treeningud näitasid, et liigun hästi ja vaimselt olin 100% valmis. Kui aus olla, siis terve hooaeg oli ujumine minu jaoks suurim komistuskivi. Ma mingil määral liikusin, kuid mitte piisavalt hästi, et püsida kannul ja sealt vahe sisse kärises. Rattadistatnsil üritasin päästa, mis veel päästa oli, kuid teatud tehniliste probleemide tõttu läks esikoht aina kaugemale. Jooksma minnes sain aru, et Henry on see aasta sammu võrra minust ees. Endiselt ma pole enda jonni jätnud ja kindlasti mingi hetk toon kulla koju. 202..?”

Treener Margus Tamm: “Kõik plaanitud treeningud ja laagrid said suuremate viperusteta tehtud. Kevin on teinud väga hea hooaja ja tõestas, et sportlase poolt edukalt teostatud ettevalmistus hooajaks arendas sportlase baasvalmisoleku väga heaks. Tänu eelmainitud teadmisele suutis Kevin maksimaalselt keskendudes teha väga hea tulemuse erineva pikkusega distantsidel, alates supersprindi EM-ist kuni täispika triatloni esmakordse läbimiseni Euroopa meistrivõistlustel. Kevini töökus ja tahe võimaldavad positiivselt tulevikku vaadata.”

Johannes Sikk: “Kõige paremini õnnestus sel hoojal Soome meistrivõistlused, kus saavutasin 1. koha. Lisaks jään rahule ka duatloni EMVga, kui välja arvata väike kukkumine.

Enamat ootasin kindlasti välisvõistlustelt, eriti EMilt. Lisaks oleks oodanud paremaid tulemusi ka Eesti MV-lt ja Balti MV-lt.”

Treener Marko Albert: “Johannese hooajale jättis jälje kohustuslikus ajateenistuses käimine.  Soome MV esinemine oli väga positiivne etteaste. Järgmine hooaeg võiks tulla selle võrra parem, et ta saab 12 kuud järjest triatlonile pühenduda.”

 

Fotod: Jüri Suurkivi ja sportlaste erakogu