Aafrikas asuvas Hispaania linnas Melillas peeti täna selle hooaja esimene triatloni Euroopa karikaetapp.

Stardis olid erinevate maailmajagude triatleedid, sest oli hea võimalus testida vormi enne viimaseid Olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlusi. Melilla võistlus toimus sprindidistantsil ning sileda profiiliga rajal. Heas konkurentsis toimunud võistlusel saavutas Kaidi Kivioja 27. koha.

Naistest võitis võistluse hetkel maailma edetabelis 21. kohal olev prantslanna Cassandre Beaugrand ajaga 57.07. Talle järgnesid itallanna Angelica Olmo ja prantslanna Leonie Periault. Kaidi Kivioja kaotas võitjale 3 minutit ja 26 sekundit.

Meestest saavutasid prantslased Léo Bergere ja Dorian Coninx kaksikvõidu, jättes iisreallase Shachar Sagivi napilt kolmandaks.