Kui eile oli võimalus tutvuda naistriatleetidega, kes kuuluvad Europe Triathlon Development tiimi, siis täna saame lähemalt tuttavaks meestriatleetidega.

Nimi: Henry Räppo

Vanus: 22

Klubi: Ujumise Spordiklubi

Treenerid: Margus Tamm, Kaja Haljaste (ujumine)

Õppimine/töötamine: Tartu Ülikool

Hooaja eesmärk: U23 EM top 15, U23 MM top 20

Triatloni võlu ja valu? Võlu on mitmekülgne treenimine, iga päev saan teha erinevaid trenne. Valu on iga osaala väga kõrge tase. Nii ujumises, rattasõidus kui jooksus peab olema maailmas eesotsas, et edukas olla.

Kuidas sattusid triatloni juurde? Trennikaaslase ema kutsus triatloni tegema, et suvel hea põhi talviseks suusahooajaks laduda.

Kuhu tahaksid sportlasena jõuda, mida saavutada? Kõrgeim eesmärk on võistelda olümpiamängudel ning jõuda maailma paremikku.

Kas sul on mõni eeskuju (iidol)? Eesti triatleetidest kindlasti Ain-Alar Juhanson, välismaalt Kristian Blummenfelt.

Hobid/harrastused peale triatloni? Aega naljalt treeningute kõrvalt üle ei jää, kuid kui võimalus on, vaatan filme ja mängin discgolfi.

 

Nimi: Kevin Vabaorg

Vanus: 22

Klubi: Vinni VAK/ T3 Triathlon Team

Treener: Margus Tamm

Õppimine/töötamine: Tartu Ülikool, Sporditeaduste ja füsioteraapia instituut. 3. aasta tudeng.

Hooaja eesmärk: Selle hooaja eesmärk on astuda sammu võrra edasi üldises arengus. Tänapäeval on võistlemine muutunud väga keerukaks protsessiks, ühte kindlat eesmärki on raske seada.

Triatloni võlu ja valu? Triatloni võlu on see, et see ala on ühendatud kolme spordialaga ja treeningud on alati mitmekülgsed ja erineva iseloomuga. Triatloni valu on lõpuspurdid enne finišijoont.

Kuidas sattusid triatloni juurde? Triatloni juurde jõudsin 2012. aastal, kui minu toonased ujumistreenerid Monika ja Gunnar Tõnning soovitasid mul suvel proovida seda ala. Alustasin noorte B klassist ja kohe esimesel võistlusel jõudsin poodiumile. Noore poisina hakkas see spordiala mulle veel enam meeldima ja ihkasin enamat.

Kuhu tahaksid sportlasena jõuda, mida saavutada? Sportlasena soovin jõuda iseendaga sellisele tasemele, millega ma olen saavutanud enda parima versiooni. Eesmärk on igal võistlusel välja voolida parim tulemus, mida olen sel ajahetkel võimeline saavutama.

Kas sul on mõni eeskuju (iidol)? Ütlen ausalt, et ma ei ole enda jaoks võtnud ühtegi eeskuju, keda igapäevaselt jälgiksin või fännaksin. Pigem olen võtnud sellise seisaku, kus jälgin mitmeid enda ala parimaid sportlasi, kelle tegemised lähevad mulle korda ja saan nendelt midagi õppida.

Hobid/harrastused peale triatloni? Discgolf, filmide vaatamine, raamatute lugemine, hobiautodega tegelemine

 

Nimi: Johannes Sikk

Vanus: 22

Klubi: 21CC Triatloniklubi/Tr1Hards

Treener: Marko Albert

Õppimine/töötamine: Rekreatsioonikorraldus 3. kursus

Hooaja eesmärk: Teha hea esitus Euroopa meistrivõistlustel ja teistel välisvõistlustel ning Eesti meistritiitel.

Triatloni võlu ja valu? Võlu on emotsioon, mille saad peale võistluse lõpetamist. Valu on emotsioon, mida sa koged võistluse ajal. (Kehtib ka treeningute puhul)

Kuidas sattusid triatloni juurde? Triatloni juurde sattusin läbi treeneri/Elva kooli õpetaja Geil Siimu, kes hakkas oma poja Ceviniga trialtonivõistlustel käima ja kutsus mind ka üks kord kaasa. Esimene võistlus oli Rakvere duatlon, mille ma ka omas vanuseklassis võitsin ja ilmselt tänu sellele võidule ma siiamaani triatloni teen.

Kuhu tahaksid sportlasena jõuda, mida saavutada? Tahaksin eelkõige jõuda oma võimete tippu ja karjäärile tagasi vaadates ei tahaks midagi kahetseda. Unistus on jõuda olümpiamängudele.

Kas sul on mõni eeskuju (iidol)? Marko Albert

Hobid/harrastused peale triatloni? Korvpall, sõpradega koosolemine, sarjade vaatamine, bakatöö kirjutamine.

 

Henry ja Johannes teevad Europe Triathlon Development tiimi koosseisus esimese stardi juba sel nädalavahetusel Itaalias Caorles toimuval Euroopa karikaetapil. Start antakse meie aja järgi kell 17.00 ja ülekannet saab vaadata https://europe.triathlon.org/live/. Kevin stardib Europe Triathlon Development tiimi koosseisus 5. juunil Euroopa karikaetapil Dnipros.