Saksamaal Rothis peeti legendaarne täispikk triatlon, mille raames peeti pika distantsi Euroopa meistrivõistlused. Ka sel aastal oli stardinimekirjas mitmeid nimekaid triatleete nagu Patrick Lange, Sebastian Kienle ja Anne Haug. Eliidi arvestuses võistles ainsa eestlasena Kevin Vabaorg. Roth on tuntud oma kiire raja poolest. Sel aastal oli võitja Patrick Lange aeg kiirem kui maailmarekord, kuid rattarada oli teetööde tõttu 180km asemel 170km.

Kevin Vabaorg saavutas oma esimesel täispikal triatlonil eliidi arvestuses 17. koha*. Kevini koguaeg oli 8 tundi, 11 minutit ja 9 sekundit. Kevini vahetu kommentaar pärast võistlust: “Starti minnes ma ei teadnud, mis mind ees ootab. Olen üllatunud ja 100 protsenti rahul. Veidi valus, aga kõik on tehtav ja tehtud!” Kevini sõnul jäi ta eriliselt rahule rattasõidu ja jooksuga.

Meeste eliidis võtsid kolmikvõidu sakslased. Esikoha saavutas Patrick Lange ajaga 7:19:19, talle järgnesid Nils Frommhold (7:30:31) ja Felix Hentschel (7:31:12). Naistest võttis võidu sakslanna Anne Haug, kelle võiduaeg oli 7 tundi 53 minutit ja 48 sekundit. Haugile järgnesid inglannad Laura Siddall (8:25:24) ja Fanella Langridge (8:27:04).

Vanusegrupi võistlejatena osalesid Challenge Roth täispikal triatlonil eestlastest veel Merli Randoja, kes sai ajaga 11:34:36 N45-49 arvestuses 18. koha*. Joona Saluveeri aeg 9:08:44 andis M40-44 arvestuses 15. koha* ning Toomas Loho lõpetas ajaga 9:41:00, saades M45-49 võistlejate hulgas 17. koha*.

*Euroopa meistrivõistluste ametlikke tulemusi ei ole veel saabunud, seetõttu kajastame võistluse üldarvestuse tulemusi.