Pühapäeval Singapuris PRO klassi meestele peetud T100 Triathlon World Touri võitis vabapääsmega võistlema pääsenud hollandlane Youri Keulen.

Keuleni võiduajaks mõõdeti 3:21.02, millega ta edestas viimasena veest välja tulnud, kuid seejärel teiseks kerkinud ameeriklast Sam Longi ühe minuti ja 37 sekundiga. Kusjuures Long sai veel jooksurajal 30-sekundilise karistuse. Kolmandana finišeeris belglane Pieter Heemeryck ajaga 3:23.30.

Keulen kerkis liidrispositsioonile rattarajal ning näis võistlust võtvat rahulikult ja kontrollitult. Peale finišijoont kukkus hollandlane kokku ning viidi haiglasse kontrolli.

“Suurepärane võistlus,” rõõmustas aga teist etappi järjest teisena lõpetanud Long finišis. “Uskuge või mitte, aga ma olin oma ujumise üle õnnelik. Tulin oma rütmiga ja suutsin oma kehatemperatuuri kontrolli all hoida. Kui siin üle kuumeneda, siis ootab ees pikk päev. Kuigi mind teatakse tugeva ratturina, siis näitasin oma tugevust seekord välja hoopis jooksurajal. Mul oli igal juhul väga tore päev!”

30-sekundilise karistuse kohta tõdes Long, et suhtumine sellesse luges ja kuigi ta tundis paariks sekundiks paanikat, siis otsustas ta seda hetke kasutada enda kogumiseks ja rahva üles kütmiseks. Heemeryck lisas, et kuigi ta tundis end eelmisel aastal Singapuri PTO etapil veidi paremini, siis ta usub, et pjedestaalil lõpetamine on siiski hea tulemus. “Mul on nüüd teine ja kolmas koht olemas, mis tähendab, et järgmisel aastal tuleb võidu järele tulla,” ütles Heemeryck.

Eesti parim naistriatleet Kaidi Kivioja pälvis T100 Singapuri etapil PRO naiste konkurentsis 9. koha. T100 Triathlon World Touri kolmas etapp peetakse 8. ja 9. juunil San Franciscos.