Tokyo paraolümpiamängudel oli nädalavahetusel kavas paratriatlon, mis tegi olümpiadebüüdi 2016.a. Rio de Janeiros. Paratriatleedid võistlesid sprindidistantsil ning medaleid anti nii meeste kui naiste arvestuses välja neljas erinevas võistlusklassis (meestel PTWC, PTS4, PTS5, PTVI ja naistel PTWC, PTS2, PTS5, PTVI). Mõlemal võistluspäeval oli veetemperatuur 30 kraadi ning õhusooja peaaegu 28 kraadi.

PTVI klassis võidutses naistest kahekordne maailmameister ja eelmiste paraolümpiamängude viies Susana Rodriguez Hispaaniast. Tegemist on noore Hispaania arstiga, kes soovis pärast Rio paraolümpiamänge teha Tokyos parem tulemus ja see õnnestus tal suurepäraselt. Meestest võitis ameeriklane Brad Snyder, kes paraolümpiamängude jälgijatele ei ole võõras, sest mees on võitnud Londoni paraolümpiamängudelt ujumises kaks kuldmedalit ja ühe hõbeda ning Rios kolm kuldmedalit ja ühe hõbeda.

Naiste PTS5 klassis võitis Lauren Steadman Suurbritanniast ning meeste PTS5 klassis sakslane Martin Schulz. Mõlemad sportlased olid poodiumil ka Rios, kui Steadman sai hõbe- ja Schulz kuldmedali.

Kõige põnevama lõpuheitluse pakkus PTWC kategooria naiste võistlus, kui võitja selgus finišisirgel. Vähem kui sekundilise eduga võttis võidu ameeriklanna Kendall Gretsch austraallanna Lauren Parkeri ees. Gretschil on medalikollektsioonis muuhulgas ka kuldmedalid 2018.a. PyeongChangi paraolümpiamängudelt murdmaasuusatamises ja laskesuusatamises. Meeste PTWC klassis võttis võidu viiekordne maailmameister ja Rio paraolümpiamängude võitja Jetze Plat Hollandist. Plati ootavad Tokyos ees veel kaks starti jalgrattasõidus (24km eraldistardist sõit ja 79,2km grupisõit).

Naiste PTS2 klassis võidutses ameeriklanna Allysa Seely, kes teenis ka Rio paraolümpiamängudelt kuldmedali.

Meeste PTS4 klassis võitis prantslane Alexis Hanquinquant, kes on kolmekordne Euroopa ja kolmekordne maailmameister.

Loodetavasti saame lähitulevikus paraolümpiamängudel ka mõnele Eesti paratriatleedile kaasa elada.