Sel nädalavahetusel toimuvad Türgis Alanyas triatloni noorte Euroopa meistrivõistlused. Neljapäeval on kavas poolfinaalid, laupäeval A ja B finaal ning pühapäeval segateatetriatlon. Neidude poolfinaalid algavad neljapäeval Eesti aja järgi kell 9:00 ja noormeestel kell 13:30. Laupäevased finaalid algavad neidudel kell 9:00 ja noormeestel kell 12:15. Segateatetriatloni start on pühapäeval kell 16:00. Eestlastest osalevad noorte EMil Mari Mari Ruus, Liis Kapten, Grete Maria Savitsch, Gregor Rasva, Sander Aavik ja Rasmus Boisen. Live-ülekannet saab vaadata https://bit.ly/39ETSHD

Järgnevalt saame noortega veidi lähemalt tuttavaks.

Nimi: MARI MAI RUUS

Vanus: 17

Klubi: Ujumise Spordiklubi

Mitu aastat oled triatloniga tegelenud? Kuus aastat

Suurim eeskuju (ei pea olema sportlane)? Minu vend Mart Leo

Lemmiktegevus(ed) peale trenni? Maalimine, joonistamine

Kas sul on mõni rituaal enne võistlust? Ei ole hetkel

Meeldejäävaim võistlus (võib olla Eesti või välismaa oma) ja miks? Narva triatlon, mis toimus aastal 2018. Võistluspaik oli väga ilus ning võistlus ise väga hästi korraldatud.

Nimi: LIIS KAPTEN

Vanus: 15

Klubi: 21CC Triatloniklubi / Tr1hards

Mitu aastat oled triatloniga tegelenud? Olen triatloniga tegelenud kaks aastat.

Suurim eeskuju (ei pea olema sportlane)? Kindlasti on mõned välismaa sportlased, kellele ma ,,look up to”, aga suurim eeskuju on Marko Albert. Mitte ainult sportlase ja treenerina, vaid kindlasti ka kui inimese ja isiksusena.

Lemmiktegevus(ed) peale trenni? Ei midagi erilist. On osad seriaalid, mida vaadata meeldib, samuti raamatuid lugeda. Kui õnnestub, saan kokku sõpradega või võtame perega midagi ette.

Kas sul on mõni rituaal enne võistlust? Ei ole rituaali. Võistluse visualiseerimine, st paberile kirjutamine on iga võistlusega juba pikka aega kaasas käinud.

Meeldejäävaim võistlus (võib olla Eesti või välismaa oma) ja miks? Kui võtta hiljutine võistlus, siis Bledis toimunud juunioride Euroopa karikaetapp. Kõik oli uus, tase täiesti teine ja kõigest sellest on nii palju meeldejäävat.
Mõeldes aga tagasi, siis 2020.a. EKV etapp Viljandis. Olin enne seda läbinud vaid paar triatloni lastedistantsi. Seda siis ujumistreeningute kõrvalt. Viljandis, olles tegelenud triatloniga veidi üle poole aasta, ei teadnud ma, mida oodata. Läksin starti ja andsin endast kõik. Jäid meelde paljud vead ja äpardused, kuid ka pingutus ning tahe. Samuti emotsioon peale finišit – soovides minna ainult edasi.

Nimi: GRETE MARIA SAVITSCH

Vanus: 17

Klubi: Tabasalu Triatloniklubi

Mitu aastat oled triatloniga tegelenud? 7 aastat

Suurim eeskuju (ei pea olema sportlane)? Minu eeskujuks on ikka ja alati meie kõige parem naistriatleet Kaidi.

Lemmiktegevus(ed) peale trenni? Telekast spordivõistluste vaatamine ja lemmikutele kaasa elamine, spordiga seotud raamatute või ajakirjade lugemine, sõpradega kinos käimine või muu vaba aja veetmine koos.

Kas sul on mõni rituaal enne võistlust? Ei ole veel välja kujunenud, aga kindlasti pean jälgima toitumist, et mida ma enne võistlust söön. Enne starti löön sõpradega patsi ehk siis nagu edu soovimise eesmärgil vastastikku.

Meeldejäävaim võistlus (võib olla Eesti või välismaa oma) ja miks? Ma arvan, et Dnipro eliidietapp juuni alguses, sest võistlesin seal endast palju vanematega ja ma tegin seal enda jaoks hea võistluse. Sain palju uusi kogemusi.

Nimi: GREGOR RASVA

Vanus: 16

Klubi: Tr1hards, Audentes

Mitu aastat oled triatloniga tegelenud? 2017. aastal alustasin. 2020 hakkasin tõsisemalt tegema.

Suurim eeskuju (ei pea olema sportlane)? Palavalt armastatud Rasmus Boisen.

Lemmiktegevus(ed) peale trenni? Saun, söök ja sõbrad. Vahel ka shoppamine.

Kas sul on mõni rituaal enne võistlust? Kört koos marjadega, veits kohvi.

Meeldejäävaim võistlus (võib olla Eesti või välismaa oma) ja miks? Juuniorite EM, sest seal oli tugev tase. Lisaks sain enda esimese välisvõistluse kogemuse seal.

Nimi: SANDER AAVIK

Vanus: 17

Klubi: Ujumise spordiklubi

Mitu aastat oled triatloniga tegelenud? 7 aastat

Suurim eeskuju (ei pea olema sportlane)? Warren Buffett

Lemmiktegevus(ed) peale trenni? Kali või mingi karastusjoogi tarbimine ja kodus lähedastega olemine.

Kas sul on mõni rituaal enne võistlust? Nope, ma tixun.

Meeldejäävaim võistlus (võib olla Eesti või välismaa oma) ja miks? Noorte EM 2019. aastal, kui võistlesin esmakordselt suurvõistlusel ja pääsesin B-finaali.

Nimi: RASMUS BOISEN

Vanus: 16

Klubi: Ujumise Spordiklubi

Mitu aastat oled triatloniga tegelenud? 7 aastat

Suurim eeskuju (ei pea olema sportlane)? Minu hea sõber ja palavalt armastatud Gregor Rasva ja Johannes Sikk.

Lemmiktegevus(ed) peale trenni? Söök, sõbrad, saun ja Volkswagen.

Meeldejäävaim võistlus (võib olla Eesti või välismaa oma) ja miks? 2021 Bledis toimunud juuniorite karikaetapp. Meeldejääv halva koha ja rohkete kogemuste pärast. Kindlasti üks lemmikumaid võistluseid säravate kaasteeliste tõttu. Meeldejäävaks kogemuseks oli ka Marko poolt renditud autoga mägedes rallimine.

Õnn kaasa!

 

Fotod: Jüri Suurkivi, Rumeenia Triatlon