Organisatsioon

Eesti Triatloni Liidust

Eesti Triatloni Liit on avalikes huvides mittetulundusühinguna tegutsev heategevuslik vabatahtlik ühendus, mille eesmärgid ja põhitegevus on suunatud triatloni ja sellega seotud multispordi alade harrastamisele Eestis. Eesti Triatloni Liit ühendab Eesti triatloni ja sellega seotud multispordi aladega tegelevaid klubisid spordiala edendamiseks ja sellealase tegevuse koordineerimiseks.

Eesti triatlon peab oma alguskuupäevaks 30. juunit 1984, kui Kohtla-Järve EPT ehitusjuhataja Aadu Pekk korraldas Vokal Eesti esimese triatlonivõistluse. Sellel võistlusel oli hilisemaga võrreldes mitu eripära: ebatavaline oli alade järjestus (rattasõit, ujumine, jooks), ka distantside pikkused ei olnud standardsed (rattaga sõideti 200km, ujuti basseinis 2km ja joosti 42,195km).

Kuid juba juulis 1984 korraldas Tallinna Pedagoogilise Instituudi teadur Rene Meimer Otepääl Pühajärvel tänapäeva mõistes klassikalise triatlonivõistluse, kus ujuti 1,5km (ümber Sõsarsaarte), sõideti rattaga 42km (kolm ringi ümber Pühajärve) ja joosti 14km (üks ring ümber Pühajärve).

Esimese triatloniga tegeleva spordiklubi Triatleet asutas 1987. aastal Mart Haruoja. 1988. aastal moodustati Eesti Triatloni Liit, mis registreeriti ka Eesti Spordi Keskliidu liikmeks.