Eesti Olümpiakomitee (EOK) kutsub rahvast valima välja Eesti meistrivõistluste medalit EOK 100. tegevusaasta tähistamiseks.
 
EOK 100 medalitega autasustatakse 2023. aastal Eesti meistrivõistluste esikolmikut enamikel spordialadel. Eestis antakse välja üle 3 000 Eesti meistrivõistluse medalikomplekti aastas ligi 80 spordialal medalite koguarvuga ligi 20 000.
 
Rahvahääletusel osaleb kolm kandidaati. Oma lemmiku valimiseks tuleb minna „Olen Olümpiafänn“ Facebooki leheküljele (https://www.facebook.com/EestiOlympiakomitee/posts/1031288267500121), valida kolme foto seast oma lemmik ning reageerida sellele kas pöidla, südame või naerunäoga! Hääletada saab kuni 17. mai südaööni ning võitja kuulutatakse välja teisipäeval, 24. mail. Võitnud kavandi autorile on määratud preemia 1000€ (brutotasu).
 
Medalikandidaatide tutvustused:
 
A – „Olümpia“
Medali kujundus on saanud inspiratsiooni Eesti rammumeeste
medalivõitudest olümpiamängudel. Ümmargune medal kujutab oma moodsa ja stiliseeritud kujuga sangpommi, mida kasutati nii toona kui tänapäeval oma jõu, tugevuse ja sitkuse arendamiseks. Sangpommi nn sanga läbib medali sinine kaelariputamise lint.
 
B – „Paas“
EOK 100 medali kuju „Paas“ on klassikaline ring koos erikujulise
paelakinnitusega. Medalil on kujutatud Eesti rahvuskivi paekivi. Paekivi on tekkinud pika aja jooksul ja vastupidav, mis iseloomustab EOK pikaealisust ja ka vastupidavust.
 
C – „100 ringi“
„100 ringi“ on pühendatud Eesti Olümpiakomiteele ja Eesti
sportlastele. See on 100 ringi ümber päikese EOK jaoks, 100 eluringi – mõned olude ja saavutuste poolest ahtamad-ahtramad, teised laiemad-lahedamad. See on 100 ringi staadionil rivaalide vastu, 100 ringi metsarajal koos trennikaaslasega! 100 ringi, igaüks neist kordamas eelmist, kuid loomas uut ja viimas edasi!