Tänavu hoo sisse saanud Põhjamaade Triatloni Karikasarja avaetapil Soomes Vantaas jõudsid mitmed Eesti noored triatleedid omades vanuseklassides kolme parema hulka.

Supersprindi distantsil peetud võitlusel pälvis üldarvestuses esikoha soomlane Veikka Saren (M23) ajaga 31 minutit ja 33 sekundit. Parimad M19 klassi noormehed taanlane Thomas Green ja Robin Randoja kaotasid talle vastavalt kuue ja 14 sekundiga. M19 klassis võistelnud eestlastest sai Ronan Salmu (32.55) seitsmenda, Hugo Rask (33.15) üheksanda, Kaspar Haav (+2.17) 11. ja Tristan Vertmann (33.59) 14. koha.

Kuni 17-aastaste noormeeste konkurentsis jäi võit Soome, kui parim oli Leo Kervinen (33.15). Artur Abras (33.55) pälvis neljanda, Holger Vitsur (34.10) viienda, Tau Sebastian Mölder (37.01) kaheksanda ja Joonas Haav (51.25) 12. tulemuse.

Kuni 15-aastaste poiste parim oli taanlane Elliot Gladney Rundqvist ajaga 34.36. Mikk-Mihkel Engel (38.14) pälvis kolmanda koha. Sama vanade tüdrukute konkurentsis teenisid eestlannad aga kolmikvõidu. Esimene oli Evamaria Albert (36.37), teine Karola Viinapuu (37.47) ja kolmas Minna Li Mäesepp (38.52).

N19 klassis oli kõige kiirem rootslanna Alma Bergqvist ajaga 34.55. Alexandra Schipai (38.13) lõpetas võistluse seitsmendal ja Karin Aaviste (44.26) 13. positsioonil.

Eesti noored osalesid samuti teatevõistlusel. 21CC Triatloniklubi I tiim koosseisus Holger Vitsur, Evamaria Albert, Ronan Salmu ja Alexandra Schipai pälvis ajaga 1:20.26 esimese koha ning 21CC Triatloniklubi II tiim koosseisus Tristan Vertmann, Karola Viinapuu, Kaspar Haav ja Minna Li Mäesepp ajaga 1:20.59 kolmanda koha.

Põhjamaade Triatloni Karikasarja teine etapp peetakse 28. juulil Eestis Otepääl.

Fototänu: 21CC Triatloniklubi