Ameerika Ühendriikides Californias peetud Ironman 70.3 Oceanside võistlusel teenis Rinel Pius meeste Pro klassis 34. koha.

Pius ujus 1,9 kilomeetrit ajaga 24 minutit ja üks sekundit, sõitis seejärel 90 km rattaga ajaga 2:22.03 ning jooksis lõpuks poolmaratoni ajaga 1:19.51. Koguaeg 4:11.16 andis Pro klassi meeste konkurentsis 34. koha.

„Hooaja esimese võistlusega jäin üldises mõttes rahule, sest kuskilt suurt ära vajumist ei olnud ja sai pingutada lõpuni,“ ütles Pius võistluse järel. „Pigem oli puine tunne, mis mul tavaliselt esimestel võistlustel ikka on.”

“Eraldi alasid lahti arutades ei jäänud ujumise ja rattaga väga rahule,” jätkas Pius. “Ujumises polnud enda kohta nii head minekut kui tavaliselt on olnud. Rattas tuleb veel tööd teha, et suudaks seal rohkem pingutada. 45 km suutsin teise grupiga koos sõita, aga seejärel hakkas vahe tekkima. Seekord oli rattadistants ka üle 800 tõusumeetri rajal, mis vahepeal pundis sõites tõmbas jalad ikka korralikult kinni, kui tõmbamised olid. Jooksus oli kõige stabiilsem minek. Sain kohe kiiruse kätte ja suutsin seda lõpuni hoida. Edasi lähen treeninglaagrisse Mallorcale ja seejärel laagrist otse võistlema Mallorca 70.3 Pro series võistlusele.“

Esikoha pälvis kanadalane Lionel Sanders ajaga 3:46.24. Talle järgnesid ameeriklane Sam Long (3:47.35) ja kaasmaalane Jackson Laundry (3:48.22). Naiste Pro klassis oli parim ameeriklanna Taylor Knibb ajaga 4:09.55.