Tokyo olümpiamängudel oli täna ajalooline päev, sest olümpiadebüüdi tegi põneva formaadiga segateatetriatlon. Tokyos oli distantsiks 300m ujumist, 6,8km rattasõitu ja 2km jooksu, mille läbisid kõik võistkonnaliikmed järjestuses naine-mees-naine-mees. Segateatetriatloni olümpiakoha teenisid 18 riiki, kuid stardis oli neist 16. Sportlaste vigastuste tõttu puudusid Lõuna-Aafrika Vabariik ja Austria.

Kohe esimese vahetuse ujumisdistantsil eraldus kiiresti viiene grupp, mida vedas Suurbritannia esindaja Jessica Learmonth, kes mäletatavasti pani tugeva tempo peale ka naiste individuaalvõistlusel. Learmonthiga jõudsid kaasa minna Katie Zaferes (USA), Maya Kingma (Holland), Laura Lindemann (Saksamaa) ja Emma Jeffcoat (AUS). Rattasõidus ei jõudnud juhtgruppi Austraalia ja esimene vahetuse lõpetasidki USA, Saksamaa, Suurbritannia ja Holland koos.

Teise vahetuse ujumisetapil suurendas esinelik oma edu jälitajate ees, peale ujumist oli see 36 sekundit. Rattadistantsi lõpuks oli vahe vähenenud 26 sekundile. Jooksudistantsil tõstis Jonathan Brownlee Suurbritannia väikese eduga esikohale, järgnesid USA ja Saksamaa.

Kolmandas vahetuses lõpetas ujumisdistantsi esimesena Suurbritannia esindaja Georgia Taylor-Brown ning vahe jälitajate ees oli juba 23 sekundit. Rattadistantsil eraldus tagaajajatest USA ja kolmanda koha nimel käis tihe heitlus Hollandi, Prantsusmaa, Saksamaa ja Belgia vahel. Suurbritannia andis teate üle esimesena, USA teisena ja Prantsusmaa kolmandana.

Viimases vahetuses tegi Prantsusmaa ankrumees Vincent Luis tugeva ujumise ning püüdis ameeriklase Morgan Pearsoni kinni. Peale esimest rattaringi sai Luis kätte ka Suurbritannia ankrumehe Alex Yee ning tegi kohe ka äraminekukatse, kuid Yee kannatas rattasõidu ära ning rattasõidult tuldi koos. Pearson oli maas kõigest 5 sekundit ning pinge oli kruvitud haripunkti. Kiire vahetusalaga pääses esimesena jooksurajale Yee, Luis jäi vahetusalaga maha 3 sekundit ning üsna pea oli selge, et Suurbritannia liigub kuldmedali suunas, kuid hõbemedali saatus oli veel lahtine. Alex Yee tõigi Suurbritannia ajaloo esimeseks segateatetriatloni olümpiavõitjaks, hõbemedal kuulus tänu Pearsoni tugevale jooksule USA-le ning pronksmedal Prantsusmaale.