Pühapäeval, 11. juunil korraldatakse Lätis Aluksnes triatloni supersprindi distantsi Balti meistrivõistlused eliitklassidele. Eliitklassi naiste konkurentsis on võistlustulle asumas üheksa eestlannat ja eliitmeeste klassis 13 eestlast.

Aluksnet peetakse Põhja-Läti pärliks ning seal on triatlonivõistluseid korraldatud juba kolmel aastal. Linnas elab 7000 elanikku  ja on väga armastatud turismipiirkond. Võistlejad saavad ujuda 375 meetrit Aluksne järves, mida peetakse Läti üheks selgeimaks veekoguks. 11-kilomeetrine rattadistants toimub Aluksne linna tänavatel ja 2,5-kilomeetrine jooks lossisaarel, mis on kohalike elanike seas populaarne paik õhtusteks jalutuskäikudeks.

Eesti naistest on stardis Grete Maria Savitsch, Liis Kapten, Hanna-Liisa Värik, Alexandra Schipai, Mirtel-Madlen Siimar, Elis Leetmaa, Meri-Lill Plagnaud, Etriin Etverk ja Maria Liis Alt. Eesti meestest asuvad võistlema Henry Räppo, Johannes Sikk, Armin Angerjärv, Rinel Pius, Oskar Hein, Laur Välja, Gregor Rasva, Gert Martin Savitsch, Holger Vitsur, Robin Randoja, Risto Holtsmeier, Hugo Rask ja Tristan Vertmann.

Eliitmeeste start antakse kell 9 ning eliitnaiste start kell 9.25. Eelmisel aastal krooniti supersprindis Baltimaade meistriteks lätlane Arturs Liepa ja eestlanna Kaidi Kivioja. Kõik ülejäänud triatleedid saavad Aluksnes võistelda Läti lahtistel meistrivõistlustel.