Kitzbühel on 762m kõrgusel merepinnast asuv väike keskaegne linn Austrias Tirooli liidumaal.  Sel aastal tähistab Kitzbühel oma 750. sünnipäeva. Käesoleval nädalavahetusel on Euroopa triatloni fookus koondunud just sellesse 8000 elanikuga Austria väikelinna, sest toimuvad sprindi Euroopa meistrivõistlused triatlonis nii juunioritele, U23 vanuseklassile kui eliidile.

Individuaalvõistlus peeti poolfinaal/finaal formaadis ning distantsiks oli 500m ujumist, 12 km ratast ja 3,1 km jooksu. Reedel toimunud kolmest poolfinaalist pääsesid A-finaali iga poolfinaali 9 paremat ning lisaks järgmised kolm paremat aega. B-finaali moodustasid järgmised 30 paremat aega. Supersprindidistants on kiire ja vaatemänguline triatlonivõistlus ning seekord olid võistlusolud harjumatult kuumad ja rajadki mitte kõige kergemate killast.

Naisjuunioritest olid eestlastest stardis Hanne Grete Hanvere, Mari Mai Ruus ja Grete Maria Savitsch. Ainsana pääses edasi B-finaali Mari Mai, kelle sõnul õnnestus tal B-finaal oluliselt paremini kui poolfinaal. Kokkuvõttes olid naisjuuniorite tulemused järgmised: Mari Mai Ruus 49., Grete Maria Savitch 65. ja Hanne Grete Hanvere 71. koht.

Eesti meesjuunioritest startisid Kitzbühelis Sander Aavik ja Gregor Rasva. Gregoril õnnestus samuti B-finaali edasi pääseda, kus ujumine õnnestus vaatamata kõvale rüselusele väga hästi. Kokkuvõttes sai Gregor Euroopa meistrivõistlustelt 56. ja Sander 76. koha.

U23 vanuseklassis startis neidudest Merili-Mai Kivimets, kes kokkuvõttes sai 39. koha. Noormeestest olid U23 vanuseklassi stardis Henry Räppo, Kevin Vabaorg ja Johannes Sikk. Kuna U23 vanuseklass võistles koos eliidga, siis A-finaali pääsemine oli U23 vanuseklassile raskem ülesanne. B-finaali õnnestus murda nii Henryl kui Kevinil. Kokkuvõttes naasevad U23 Euroopa meistrivõistlustelt Henry 18., Kevin 28. ja Johannes 36. kohaga.

 

Henry kommentaar pärast B-finaali: ”Eesmärk oli teha väga hea ujumine, et ei tekiks sellist olukorda, kus ratta alguses jään pundist välja. Tulin veest esikümne hulgas välja ja olin grupis sees, ei pidanud põhimõtteliselt vaeva nägemagi. Täna rattas väga jõudu ei olnud ja kuumus hakkas ka liiga tegema. Jooksu alguses tundsin, et siit ei tule midagi. Üritasin lihtsalt finišisse jõuda. Kui tavaliselt suudan lõpuspurti teha ja kellestki mööda joosta, siis täna tuli tagant tulijate eest põgeneda.”

Kevin läks poolfinaalis starti peas treener Margus Tamme mõtted: “Kõik või mitte midagi. Kaotada ei ole midagi!” B-finaali koht üllatas veidi Kevinit ennastki. Kevin pärast võistlust: “Kuumus oli meeletu! Stardist sain hästi minema, aga poi juures nagu ikka väike nügimine ja kaklus, see käib asja juurde. Rattas läksime suure pundiga, aga powerit ei olnud, et sõita. Jooksu mõlemad ringid pistis ja selle nahka jooks läks.” Lõpetuseks lisas Kevin, et midagi kripeldama küll ei jää. Johannes kirjeldas pärast võistlust, et jalad olid ujumises justkui ankrud ning ega ta neid soovitult tööle ei saanudki.

Euroopa meistrivõistlustel Kitzbühelis on jäänud veel viimane võistluspäev, kus jagatakse välja medalid segateatetriatlonis, distantsiks 250m ujumist, 6km ratast ja 1,5km jooksu. Juuniorite arvestuses stardib ka Eesti võistkond koosseisus Mari Mai Ruus, Sander Aavik, Grete Maria Savitsch ja ankruna noorim tiimiliige Gregor Rasva. U23/eliidi segateatetriatlonis Eesti võistkonda stardis ei ole. Juuniorite segateatetriatloni start antakse Eesti aja järgi kell 15.00, otseülekannet saab vaadata www.triathlonlive.tv