Edmontonis selgusid 2021.a. maailmameistrid triatlonis. Sel aastal kuulusid MM-sarja Yokohama, Leedsi ja Montreali MM-etapid, Edmontoni MM-finaaletapp ning Tokyo olümpiamängud.

Enne finaaletappi oli naistest sarja liider Flora Duffy Bermuudalt ning talle järgnesid Taylor Spivey USA-st ja Maya Kingma Hollandist. Finaaletappi asus ujumisdistantsil juhtima ameeriklanna Taylor Knibb. Knibbil õnnestus rattadistantsi alguses kohe eest ära minna ning kasvatada iga ringiga oma edu jälitajate grupi ees, kuhu kuulusid ka Flora Duffy, Katie Zaferes (USA), Maya Kingma, Laura Lindemann (GER), Taylor Spivey ja Leonie Periault (FRA). Taylor Knibb sai jooksudistantsi alustada ligi 3-minutilise eduga jälitajate ees. Teise ja kolmanda koha nõudlejate hulka tõusid kiiresti Duffy ja Periault. Eelviimasel jooksuringil läks Periault olümpiavõitjal Flora Duffyl eest. Esimesena ületas finišijoone Taylor Knibb, teisena Leonie Periault ja kolmandana Flora Duffy.

MM-sarja kokkuvõttes võidutes Flora Duffy, kellele see oli kolmas maailmameistritiitel (2016, 2017, 2021). Talle järgnesid ameeriklannad Taylor Knibb ja Taylor Spivey.

Finaaletapi eel juhtis meestest MM-sarja Tokyo olümpiamängude hõbe Alex Yee (GBR) 39 punktiga Tokyo olümpiavõitja Kristian Blummenfeldi (NOR) ees. Kolmandal kohal olev Marten Van Riel (BEL) kaotas Blummenfeldile omakorda 239 punktiga. Edmontonis eraldus veest väljudes kohe kolmeliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid Vincent Luis (FRA), Mark Devay (HUN) ja Marten Van Riel. Liidreid jälitavasse gruppi kuulus Kristian Blummenfelt (NOR) ning kolmandasse gruppi Alex Yee. Rattadistantsi lõpuks oli esimese grupi ja jälitajate vahe jäänud 10 sekundi kanti, mis tähendas, et kõik jäi jooksu otsustada. Esikoht selgus finišisirgel ning selle võitis omale Kristian Blummenfelt. Talle järgnesid Marten Van Riel ja Leo Bergere (FRA).

MM-sarja kokkuvõttes võitis Kristian Blummenfelt, teise koha saavutas Marten Van Riel ja kolmanda Alex Yee.

 

Foto: World Triathlon