Tuleval laupäeval katsetab Wolrd Triathlon esmakordselt Uus-Meremaal Taurangas poolpikal distantsil toimuval triatlonil seadet RaceRanger, mis aitab tuvastada tuulessõitu.

RaceRanger on elektrooniline sensorite süsteem, mis pikas perspektiivis peaks lihtsustama kohtunike tööd ja tagama ausamad võistlustingimused kõikidele sportlastele. Hetkel fikseeritakse distantsi rataste vahel silmaga, mis on väga subjektiivne. Laupäeval toimuval võistlusel pannakse 24 eliittriatleedi rattale nii ette kui taha üks sensor. Tagumisel anduril on kolme värvi signaaltuld, mida näeb järgmine rattur. Sama informatsioon saadetakse ka kohtunikele, kes tahvelarvutis oleva äppi kaudu näevad, mis rajal toimub ning saab vajadusel sõita olukorda hindama ja penalteid määrama.

„World Triathlon on üks maailma innovaatilisemaid spordiorganisatsioone, mida me oleme tõestanud mitmeid kordi. RaceRanger on järjekordne näide, mille kallal oleme juba üle aasta töötanud. Nüüd testime seadet esmakordselt võistlusel ja see on kindlasti põnev uudis kogu triatlonikogukonnale,“ ütles World Triathloni president ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee liige Marisol Casado. „Uue tehnoloogia abil saame võistlused muuta ausamaks ja see on eriti oluline pikemate distantside puhul.“

RaceRangeri töötasid välja kaks Uus-Meremaa triatleeti. James Elvery sõnul aitab seadme päris võistlusel testimine oluliselt kiiremini kaasa kitsaskohtade leidmisele. Peale võistlust saavad tagasiside anda nii kohtunikud kui sportlased, mis aitab mõelda järgmiseid efektiivseid samme andurite arendustöös. RaceRanger andureid testitakse ka järgmistel Uus-Meremaal toimuvatel võistlustel ning seejärel plaanitakse seadmed tuua kasutusele rahvusvahelistele üritustele mujal maailmas.