Täna, 1. juunil, toimus Rootsis Halstas Nordic Triathlon Cupi etapp sprindidistantsil, mille raames selgitati välja ka 2025. aasta Eesti meistrid eliitklassi sprindis. Tegemist oli esmakordselt väljaspool Eestit peetud meistrivõistlusega, kus osalesid sportlased nii Eestist kui mitmest teisest riigist.
Eesti meistriks meeste arvestuses krooniti Johannes Sikk, kes lõpetas distantsi ajaga 56:35.5. Teisele kohale tuli Robin Randoja (58:21.1) ja kolmanda koha saavutas Gert Martin Savitsch (58:38.5). Naiste seas teenis Eesti meistritiitli Etriin Etverk tulemusega 1:05:21.0. Hõbemedali pälvis Grete Maria Savitsch (1:05:31.6) ja pronksmedali Mirtel-Madlen Siimar (1:06:03.9).
Lisaks Eesti meistrivõistluste medalitele suudeti saavutada ka tugevaid tulemusi rahvusvahelises konkurentsis. Johannes Sikk tuli üldarvestuses kolmandale kohale, kaotades võitjale Andreas Carlssonile vaid 38 sekundit.
Juunioride klassis näitasid eestlannad samuti taset:
Etriin Etverk saavutas teise koha, kaotades soomlannale Nenna Mäkinenile alla kolme sekundi. Kolmandale kohale tuli Mirtel-Madlen Siimar, jäädes võitjast maha 45 sekundit. Lisaks näitas suurepärast taset Artur Abras, kes saavutas A-klassi noorte seas sprindidistantsil 3. koha ajaga 59:00.8
Supersprindi distantsil säras Evamaria Albert, kes teenis kindla esikoha üldarvestuses ajaga 27:46.5.
Noormeeste arvestuses saavutas teise koha Mikk-Mihkel Engel (28:23.7), jäädes alla vaid Taani sportlasele Sebastian Thingile 16 sekundit . Kolmandale kohale tuli Robin Nikolajev ajaga 30:04.0.
Tutvu lähemdalt tulemustega siin: Nordic Cup 2025, Rootsi

