Korraldajale
ETL võistluste korraldamiseks vajalikud tehnilised tingimused
Üldine:
- Rajad peavad olema võimalikult täpse pikkusega (lubatud hälve on max. >5%) ning võistlustrassil ei tohi olla ristumisi.
- Võistluse korraldaja peab kinni juhendis väljakuulutatud ajakavast – võistluskeskuse avamine, vahetusala avamine/sulgemine, registreerimise lõppemine, start, autasustamine.
- Meditsiiniline abi võistluskeskuses selgelt nähtav – nii statsionaarne kui mobiilne.
- Vabatahtlikud abilised ja kohtunikud peavad olema selgesti eristatavad.
- Võistlusel on olemas 3-liikmeline protestikomisjon.
- Kommentaator (võimeline suhtlema eesti ja inglise keeles, soovitavalt ka vene keeles), muusika.
- WC-d nii vahetusala kui parkla läheduses, vajadusel ka viitav märgistus.
- Toitlustusteenus on olemas võistluskeskuses.
- Korraldaja saadab hiljemalt 30 päeva enne võistlust ETLi võistluste juhendi (k.a. inglise keelne juhend vajadusel).
Start ja ujumine:
- Selge stardijoon. Stardikäsklus peab olema antud pasunaga, millele eelneb käsklus „kohtadele!“
- Veekogul vajalik päästealuste (paat, süsta, SUP-laud jne) arv oleneb sportlaste arvust, arvestuslik norm 1 päästealus 50 võistleja kohta aga miinimum 1 paat. Päästealused peavad olema valmis hiljemalt 20 min enne starti.
- Ujumisrada peab olema märgistatud selgelt eristatavate poidega. Esimene poi risti stardijoonega ja vähemalt 80m kaugusel stardijoonest (v.a lastevõistlus). Pöördenurgad ei tohi olla väiksemad kui 90-kraadi. Viimane lõik ujutakse veest väljumise kohaga risti.
- Järsu või ebatasase kaldaga veekogust väljumise koht kaetakse vaibaga või ehitatakse kaldtee. Vajadusel konsulteerida ETL tehnilise komisjoniga.
- Veekogu miinimumsügavus ujumistrassil 1,5m.
- Ametlik veetemperatuur mõõdetakse veekogus kolmest erinevast kohast ja 60cm sügavuselt. Saadud info avaldatakse võistluskeskuses 1h enne starti, ehk mõõdetud näitudest madalaim väärtus.
Vahetusala:
- Vahetusala peab olema eraldatud madala (ca. 90cm) tugeva aiaga (metall, plastik)
- Võrdsed vahetusalad – kõikidel võistlejatel võrdne distants rattaga joostes.
- Vahetusala peab olema siledal pinnal, heinamaa korral peab pind olema ilma aukudeta ning lühikeseks niidetud ja kokku
- Rattahoidjate read peavad olema asetatud vähemalt 5 meetrise Kui kasutatakse ka rattahoidja vahetusala piirde poolset külge, siis peab seal olema 3 meetrine vahe.
- Kui kasutatakse tavalisi metalltorudest rattahoidjaid, siis peavad need olema kindlad, stabiilsed ja maksimaalselt 1,2 m kõrgusega
- Igale võistlejale peab rattahoidjal olema vähemalt 0,75 meetrit ruumi, metalltorudest rattahoidjate korral kehtib nõue ka rataste kahepoolse asetuse
- Rataste kohad tuleb selgelt tähistada sportlase võistlusnumbriga lamineeritud kaardi või Iga rattahoidja rea otstes peavad olema märgid, millel on näidatud selles reas asuvad võistlejatenumbrid.
- Vahetusala asetus peab tagama, et kõikidel võistlejatel on võrdne distants rattaga joostes ja ei teki sportlaste liikumisel
- Vahetusala peab olema valvega, sissepääs ainult võistlejatele võistlusnumbri alusel. Vahetusala avatakse 1h enne esimest starti ja suletakse juhendis näidatud
- Enne võistlust vahetusalasse sisenedes toimub rattavarustuse
- Rattale pealemineku / mahatulemise joon peab vahetusala kogu sissepääsu laiuses olema märgitudning asuma vähemalt 5m kaugusel lähimast
- Rattamehaanik peab asuma vahetusala läheduses.
Ratas:
- Rattarada peab olema kõvakattega teedel.
- Avatud liikluse korral on kõik ristmikud turvatud, suunajate olemasolu tagatud.
- Pöörded peavad olema liivast, kruusast jms. puhtaks pühitud ning selgelt tähistatud.
- Tuulesõiduga võistlustel peab olema rattaraja võistlustrassi minimaalne laius 3,5m. Edasi-tagasi lõigul peab olema mõlemas sõidusuunas võistlustrassi laius vähemalt 3,5m ja sõidusuunad peavad olema eraldatud selgelt märgatavate liikluskorraldusvahenditega (koonused, püsttähised) või aedadega.
Jooks:
- Jooksurada peab olema selgelt tähistatud ning linna keskkonnas pealtvaatajatest piiratud. Kui joostakse mitu ringi, on vaja eraldada uuele ringile suunduv rada ja finišikoridor.
- Kui joostakse edasi-tagasi rajal, siis peavad esimesel 100 meetril jooksusuunad olema eraldatud koonustega.
- Sõltuvalt distantsi pikkusest, peab rada olema varustatud ka joogipunkti(de)ga, kus on olemas nii vesi kui spordijook.
Finiš:
- Finišisirge peab olema vähemalt 50m pikk ja 3m lai, finišiväravad ning selgelt märgitud finišijoon.
- Finišialas peab olema eraldatud/piiratud ainult võistlejatele mõeldud võistlejate taastumisala.